Az MU 3-1-re vezetett, de a végére 5 gólt kapott az újonc otthonában

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.09.21. 14:25
null
Az MU számára a második félidő közepétől rémálommá volt a Leicester City elleni bajnoki (Fotó: Reuters)
A Manchester United kínos vereséget szenvedett az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában: 3–1-es vezetésről 5–3-ra kikapott az újonc Leicester City otthonában. A mérkőzés hőse Jamie Vardy volt, aki gólja és gólpassza mellett két tizenegyest is kiharcolt.

Louis van Gaal félelmetes támadógépezetet küldött pályára 4–3–1–2-es hadrendben, hiszen Wayne Rooney, Robin van Persie, Ángel Di María és az először kezdő Radamel Falcao is ott volt a kezdő sípszó pillanatában. A nyolc exmanchesterit is foglalkoztató Leicesterben az Intertől érkező Esteban Cambiasso először volt kezdő hazai környezetben.

VAN GAAL NEM FOGLALKOZIK CLATTENBURGGEL

„Természetesen nem ezt vártam, hiszen kétszer is vezettünk két góllal a mérkőzésen. Be kellett volna fejezni a meccset, megtartani a labdát, de nem tudtuk ezt tenni. Elszórtuk a pontokat tizenegyesekkel, és így nem lehet nyerni – mondta a lefújás után Louis Van Gaal, az MU menedzsere. – Sok helyzetet kidolgoztunk, és szuper gólokat szereztünk, de egy meccs kilencven percig tart, és kilencven percen át kell ezt játszanod, nem hatvanig.”

Van Gaal nem akart különösebben foglalkozni a mérkőzésbe fordulatot hozó játékvezetői ítélettel, a szituációval, amikor Mark Clattenburg tizenegyest ítélt Rafael és Jamie Vardy ütközése után, holott az esetet közvetlenül megelőzően a leicesteri támadó szabálytalannak tűnt.

„Akkor még mindig csak 3–2 volt, nem volt probléma. Befejezhettünk volna a meccset, megtarthattuk volna a labdát, akárcsak a félidő első tíz percében, amiből aztán szép gólt szereztünk. De aztán le kell zárni az összecsapást, és mi nem ezt tettük, ebben az esetben nem mondhatjuk, hogy márpedig ez nem volt tizenegyes” – fogalmazott a holland szakember.

A mérkőzés Leicester-helyzettel, majd egy RVP-ziccerrel folytatódott, de az első gólra sem kellett sokáig várni: a 13. percben Radamel Falcao szép lefordulás után a bal szélről precízen középre tekert a hosszú oldalon érkező Robin van Persie-hez, aki az ötös sarkáról nagy erővel és kis védői segítséggel a kapuba bólintott (0–1). A holland ezzel 65. idegenbeli PL-gólját szerezte, ez nem angol játékosként a legtöbb a PL történetében.

Mindössze három perccel később Ángel Di María növelte az előnyt: az argentintől indult az akció, Ronneyhoz passzolt, a feladó visszakapta, majd 14 méterről – anélkül, hogy felnézett volna – gyönyörű mozdulattal Kasper Schmeichel kapujába emelt. 0–2

A Leicester City nem esett össze, inkább két percen belül szépített: egy jobb szélről érkező beadás után Leonardo Ulloa fejelt 11 méterről a rövid felsőbe. Rafael nagyon elaludt középen, De Gea moccanni sem tudott. 1–2

A Manchester United abban a tudatban vághatott neki a második játékrésznek, hogy Di María aktuális csapata hét éve nem szenvedett bajnoki vereséget, ha a brit rekordigazolás betalált.

Radamel Falcao is közel járt a gólhoz, nem is akármekkorához: a kolumbiai csatár a 48. percben a lécet találta telibe 14 méterről Rooney passza után. Az 57. percben egy jóval gyengébb lövés eredményezett gólt: Di María pocsék, lapos kísérletébe Ander Herrera okosan beletette a sarkát, és a labda a kapuban kötött ki. 1–3

Egy óra elteltével aztán talpra állt a hazai együttes: előbb Nugent talált be büntetőből (2–3, Rafael volt szabálytalan Vardyval, bár előtte a támadó lökte fel védőjét, így az ítélet véleményes) a 62. percben, majd két percre rá Esteban Cambiasso szerezte meg első gólját a „rókák” mezében, miután egy lepattanó lövést ismételt De Gea kapujába 15 méterről a bal alsó sarokba. 3–3

A harmadik gól megfogta a vendégeket, majd az utolsó 10 percre jött a teljes összeomlás: a 79. percben a mérkőzés egyértelmű hőse, Jamie Vardy fordított az újoncnak hazai kontra végén (4–3), végül gólpassza, gólja és kiharcolt tizenegyese mellé egy újabb kiharcolt büntetőt tett hozzá, a 82. percben Blackett vágta fel, a hátvéd piros lapot kapott. A tizenegyest Leonardo Ulloa értékesítette (5–3), aki ezzel duplázni tudott, és ötödik gólját szerezte ötödik bajnokiján a Leicesterben.

Mark Clattenburg játékvezető legutóbbi hat Manchester Unitednek fújt angol bajnokiján három piros lapot osztott ki, és öt tizenegyest fújt be a manchesteriek ellen.

A Manchester United korábban még sohasem veszített PL-mérkőzést kétgólos előnyről, most ez is megtörtént a „vörös ördögökkel”, akik öt fordulót követően mindössze egyetlen győzelemmel a tabella 12. helyén szerénykednek.

A játéknap másik 14.30-as mérkőzésén a Tottenham hazai pályán kapott ki a West Bromtól, így sorozatban harmadik bajnokiján maradt veretlen, a WBA pedig megszerezte első győzelmét a szezonban.