Ízlett a párizsi: kétgólos előnyben a Veszprém

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.04.19. 16:25
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén az MKB-MVM Veszprém idegenben 28–26-ra legyőzte a Paris Saint-Germaint, így egy lépésre került a kölni final fourtól.

Nem lehetett panasz a veszprémiek védekezésére Párizsban (Fotó: MTI)

FÉRFI KÉZILABDA BL
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

PARIS SG (francia)–MKB-MVM VESZPRÉM 26–28 (14–12)
Párizs, 4900
néző. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok)
PSG:
Annonay – Abalo 2, Narcisse 3, KOPLJAR 4, Diaw, M. Hansen 4, M’Tima 5. Csere: Sierra (kapus), Gunnarsson, Melics 4 (4), VORI 3, Császár, Hallgrímsson 1, A. García. Edző: Philippe Gardent
VESZPRÉM:
Alilovic – Iváncsik T. 2 (2), NAGY L. 9, CHEMA RODRÍGUEZ 2, Sulic 3, ILICS 7 (4), Iváncsik G. 2. Csere: FAZEKAS (kapus), Terzic, Schuch, Vilovszki, Ruesga, Gulyás P. 1, Ugalde 2, Dzsamali. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása.
6. perc: 0–1. 11. p.: 4–4. 16. p.: 4–9. 22. p.: 9–9. 27. p.: 11–12. 32. p.: 15–12. 38. p.: 17–17. 46. p.: 20–19. 49. p.: 20–22. 53. p.: 23–23. 55. p.: 23–25. 58. p.: 25–27
Kiállítások:
–, ill. 8 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 6/6

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Metalurg Szkopje (macedón)–THW Kiel (német) 21–31 (9–14)
Legjobb dobók:
Manaszkov 6, Atman 4, ill. Vujin 8, Pálmarsson 7, Ekberg, Wiencek 5-5
RN Löwen (német)–Barcelona (spanyol) vasárnap, 19.15
Flensburg (német)–Vardar Szkopje (macedón) hétfő, 19.00

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Több mint öt percet kellett várni a mérkőzés első góljára, amely ráadásul hetesből született Momir Ilics révén. Visszafogottan és megfontoltan kezdtek tehát a csapatok, és nagyon ügyeltek a védekezésre, a kapusok pedig – Patrice Annonay és Mirko Alilovic – rögtön védéseket mutattak be. Jellemző, hogy Jeffrey M'Tima egyenlítő gólja előtt is több mint kétperces támadás zajlott a pályán.

Folyamatosan a Veszprém volt előnyben, és tíz perc után – azt követően, hogy Alilovic egy támadáson belül két nagyot védett – meg is lépett három góllal, mivel előbb Chema Rodríguez rohanása, majd Iváncsik Gergő befutása zavarta meg a hazaiakat. 4–7

Nagy László védekezésben és
támadásban is vezére volt a vendégeknek
Nagy László védekezésben és támadásban is vezére volt a vendégeknek

Philippe Gardent hiába kért időt, a veszprémi védelmet újabb nekifutásokkal sem sikerült átjátszani, a vendégcsapat pedig másodszor is „eladta” az Iváncsik Gergő befutására játszott figurát, majd Renato Sulic szintén betalált rendezetlen védelemmel szemben. Mikkel Hansen hat perc párizsi gólcsendet és 5–0-s Veszprém-rohanást tört meg. Marko Kopljar és Daniel Narcisse találata hozta közelebb a PSG-t, majd érkezett a pályára Császár Gábor, és az Igor Vorinak kiosztott gólpassza után már Carlos Ortega gondolta úgy, hogy a fordulat miatt ideje magához hívni övéit. 8–9

A 22. percben Sulic kiállítását kihasználva M'Tima egalizált, átvenni azonban nem tudta a vezetést a PSG, mert egy eladott labda után Nagy László feledtette a veszprémiekkel, hogy hét percig gól híján volt a csapat. Az újabb kiállítás – Mirsad Terzicé – tovább nehezítette a bakonyiak dolgát, ám Gulyás Péter hátrányos gólja jókor jött, és a PSG a kiállítás leteltét követően sem került még előnybe, sőt, Nagy László talált be a túloldalon. A 29. percben M'Tima lerohanásából szerezte meg először a vezetést a párizsi csapat (13–12), ráadásul – Vori újabb gólja után – csupán azért nem hárommal ment előnyre, mert a következő gyors támadásnál M'Tima a hatosra leérve dobta már csak el a labdát. Szünetben 14–12-re vezetett a Veszprém.

REAKCIÓK

Carlos Ortega, a Veszprém edzője: – Ez egy topmeccs volt. Az első tizenöt percben fantasztikusan védekeztünk, utána a PSG megmutatta, hogy milyen erős, ötgólos előnyünket azonnal eltüntették. Nem szabad megállnunk, nincs még vége a párharcnak. Elégedett vagyok a játékosaimmal, remélem, bejutunk első alkalommal a final fourba!

Philippe Gardent
, a PSG edzője: – Két nagy csapat nagy meccse volt. Elégedett vagyok, mert vissza tudtunk jönni a nagy hátrányból, jövő héten ez adhat alapot a siker kiharcolásához.

Nagy László, a Veszprém átlövője: – Nagyon nehéz meccs volt. Az első félidő elején jól védekeztünk, utána sok hibát vétettünk. Megfordították az eredményt, de most boldognak kell lennünk, mert itt nyerni nem egyszerű dolog. Van még egy visszavágó, a kétgólos győzelem nem szabad, hogy elaltasson bennünket. Otthon, saját közönségünk segítségével van esélyünk a legjobb négy közé jutás kiharcolására.

Patrice Annonay
, a PSG kapusa: – Először is gratulálok a Veszprémnek. Mindkét csapat intenzíven és keményen kézilabdázott. Megmutattuk, hogy egyes időszakokban jól tudunk játszani. Úgy érzem, ki tudjuk harcolni a továbbjutást Veszprémben, de pokolian nehéz lesz!

Forrás: mkb-mvmveszprem.hu

A második játékrészt Fazekas Nándorral a kapuban indította a Veszprém, ám az eladott labdák utáni lerohanásokkal ő sem tudott mit kezdeni. Nagy László sok gólt szerzett, de akadtak hibái is támadásban, a Veszprém pedig többször nem lőtte el a labdát olyankor sem, amikor adva volt a lehetőség – a PSG időlegesen meg is lépett három góllal. Pillanatok alatt összeszedte magát azonban a vendégcsapat, Ilics az első akció-, míg Cristian Ugalde az első gólját szerezte, mielőtt Nagy elementáris erejű lövéssel egyenlített. 17–17

Maradt a párizsiaknál a vezetés, de a Veszprém folyamatosan „lőtávolon” belül maradt, és a 49. percben Nagy László révén át is vette a vezetést, sőt, tíz másodperccel később Ugalde növelte az előnyt, jött is Gardent időkérése. Ilics hetesénél az a furcsa jelenet fordult elő, hogy a játékvezetők újralövették a kihagyott büntetőt, miután a hazaiak közül ketten is beléptek a kilencesen belülre, Iváncsik Tamás pedig már nem hibázott. 21–23

Az 53. percben Kopljar szélről egyenlített, a Veszprém viszont újra meglépett kettővel. Egy hazai hetesnél Fazekas Nándor kapott két percet, miután dühében megrúgta a lécet (!), Alilovic azonban kivédte a büntetőt, igaz, Kopljar góllal fejezte be az akciót. Előnyben az egyenlítésért támadott a PSG, de Abalo hibázott, míg Chema Rodríguez kettő perccel a vége előtt ismét kétgólosra állította a különbséget. 25–27

Fél perccel később újra emberhátrányban játszott a Veszprém – amely az egész meccsen nem volt létszámelőnyben –, Sulic kiállítását követően Melics hetesből közelebb hozta a párizsiakat, ám M'Tima ziccerét óriási bravúrral hárította a kapuba visszaálló Fazekas. Ortega időt kért, a Veszprém pedig tökéletesen játszott a következő 30 mp-ben, és a végén Ilics hátrányból kialakította a 28–26-os vendégsikert.

Iváncsik Gergő: Százszor nehezebb lesz a veszprémi visszavágó

PERCRŐL PERCRE

60. Véget ért a mérkőzés.
60. Ilics két másodperccel a vége előtt még betalált. 26–28
60. Időt kért Ortega.
60.
Fazekas óriási bravúrral védte M'Tima ziccerét.
59. Melics most a jobb felsőbe lőtt. 26–27
59. Gunnarsson harcolt ki hetest és két percet Sulicról.
58. Chema robogott be, és lőtt a bal alsóba. 25–27
58.
Abalo már leért a gólja előtt.
57.
Ugalde ziccerét védte Sierra.
57. Kopljar betörésből Alilovic feje fölé lőtt. 25–26
56. Alilovic lábbal védte a hetest, maradt náluk.
56. Fazekas védése után hetest kaptak a hazaiak, Fazekas lerúgta a lécet, két percet kapott...
56. Nagy harcolt ki hetest. Iváncsik T. láb között pattintott a kapuba. 24–26
55. Nagy blokkja után Narcisse-hoz került a labda, és ő szépített. 24–25
55. Fazekas védése után Nagy átlövésből talált be. 23–25
54. Rossz bejátszás Hansentől, Sulic beállóból volt eredményes. 23–24.
53. Ilics átlövése az oldalhálóban kötött ki.
53. Kopljar a jobb szélről kiegyenlített. 23–23
52.
Nagy átlövését a bal oldali kapufa védte.
52. Melics a jobb felsőbe lőtt. 22–23
51.
Fazekas nagy védése után hetes jött.
51. Iváncsik T. pedig már a kapu bal oldalába lőtt. 21–23
50.
Ilics hetesét Sierra védte, de újralövették, mert beléptek.
50. Mikkel Hansen talált be, majd Ugalde harcolt ki hetest. 21–22
50. Időt is kért a PSG.
49. Fazekas védése után Nagy betörésből fordított, Nagy faultja ítélet nélkül maradt a túloldalon, Ugalde pedig köszönte, és a lerohanás végén a jobb felsőbe lőtt. 20–22
48. Ilics átlövésével 20–20.
47.
Sulic szabálytalan belül.
46. Nagy átlövését Sierra lábbal védte, Abalo pedig visszavette a párizsi előnyt. 20–19
45.
Újabb hazai támadás lövés nélkül.
44. A francia labdaszerzést magyar követte, Nagy pedig 9-ről, talpról szétlőtte a jobb alsót. 19–19
43.
Chema ellépte, de Mikkel Hansen is eladta.
42. Abalo ejtette át a szélről Fazekast. 19–18
42. Ilics újabb hetese a bal alsóban kötött ki. 18–18
40. Nagy „agyonlőtte” Sierrát, de maradt a labda nálunk, miután oldalt ment ki. Eladta a Veszprém, Narcisse pedig büntetett. 18–17
39.
Újabb kimaradt hazai helyzet.
38. Császár mellé lőtt, Nagy berepülést követő bombája viszont a bal felsőben kötött ki. 17–17
37. Gunnarsson szabálytalankodott bent, Ugalde pedig a szélről volt eredményes. 17–16
36. Ilics megszerezte az első akciógólját, átlövésből szépített. 17–15
35. Hallgrímsson cselezte magát lövőhelyzetbe, 17–14.
35.
Eladták a franciák, de Nagy belement.
34. Chema harcolt ki hosszú idő után veszprémi hetest. Ilics felavatta Sierrát, a kapu bal oldalába lőtt. 16–14
33. Mikkel Hansen löketét a léc védte, Nagy passza viszont pontatlan, Vori pedig büntetett. 16–13
32. Abalo labdát szerzett és felavatta Fazekast, Nagy betörésből felelt. 15–13
31.
Fazekas érkezett a veszprémi kapuba.
31. Folytatódott a mérkőzés.

30. Véget ért az első félidő.
30.
Gyönyörű kontra végén M'Tima a nagyszerű találata előtt már leért, így nem lett érvényes a gól; az utolsó másodpercekben Nagy távoli lövése sem volt eredményes.
30. Iváncsik ziccere a kapufáról kipattant, Vori pedig gyorsan büntetett. 14–12
29. Nagy átadását M'Tima lefülelte, majd végigrohant a pályán. 13–12
28. Mikkel Hansen betörésből Alilovic alatt pattintott a kapuba. 12–12
27. Sulic és Gulyás nem értette meg egymást, de passzív miatt elvették a PSG-től, Nagy pedig egy csel után betört, és a jobb felsőbe lőtt. 11–12
26. Vori harcolt ki hetest Sulicról. Melics most Alilovic alatt pattintott a hálóba. 11–11
25. Gulyás hátrányból is eredményes, 10–11.
25. M'Timának megint volt helye a bal szélen, ezeket pedig szépen értékesíti. 10–10
24. Terzic is két percet kapott.
24. Nagy átlövése megtörte a veszprémi gólcsendet. 9–10
23.
Ilics passzívnál fölé lőtt, de gyorsan eladják a franciák.
22. M'Timának most nagy helye volt, kiegyenlített. 9–9
22. Sulic pihent két percet, miután hátulról szabálytalankodott Mikkel Hansennel szemben.
21. Belemenést fújtak Gulyásnál, így nem ért a gól.
21. Hullámvölgyben a Veszprém, időt is kért Ortega.
21. Császár nagyszerű bejátszása után Vori is eredményes volt. 8–9
20.
Nagy jó 10-ről lőtt át, a jobb alsó mellé szállt a labda, Annonay talán még hozzáért.
19. Chema gyenge pattintott lövése után Narcisse rohant, 9-ről felugrott és szépített. 7–9
18. Ilics lefelé lőtt, Annonay ezúttal védett. Kopljar kapta lendületben a labdát, Alilovic alatt a hálóba pattintott. 6–9
17. Mikkel Hansen talpról óriási gólt vágott a jobb felsőbe. 5–9
16. Gunnarsson ment bele, rohant a Veszprém, Sulic pedig nem hibázott. 4–9
15. M'Tima megint nehéz helyzetből, Alilovic védett, Iváncsik pedig lemásolta az előző támadást. 4–8
14. Gardent időt is kért.
13. Mikkel Hansen verekedte magát helyzetbe, de a kapufát találta el, Iváncsik G. befutott, kapta is a labdát és a jobb sarokba lőtt. 4–7
12. Nagy második pattintott lövése is beakadt, Alilovic két ziccert is védett – a második előtt mondjuk Schuchot belökték a hatoson belülre –, Chema pedig rohant. 4–6
11. Hetes a PSG-nek belül védekezésért, Melics áthúzza Alilovic felett. 4–4
10. Beindultunk, Kopljar is eredményes volt, majd Nagy tört be és pattintott a kapuba. 3–4
9. Mikkel Hansen betörésére Sulic felelt gyorsan beállóból. 2–3
9. Sulic újabb hetest harcolt ki, Ilics pedig most a jobb alsóba lőtt. 1–2
8. M'Tima az újabb ziccert már bevágta a jobb felsőbe – kétperces támadás végén. 1–1
7.
Narcisse átlövése a kapufáról a mezőnybe pattant, még mindig a PSG támadhatott.
6.
Hansen most betalált, de előtte már szabálytalanság volt középen, maradt náluk a labda.
6. Az első hetest a Veszprém végezhette el, Ilics a kapu bal oldalába lőtt. 0–1
5.
Narcisse átlövését a jobb felső elől paskolta ki a veszprémi kapus.
4.
Mikkel Hansen átlövését hárította Alilovic, de a veszprémiek benyúltak a 6-oson belülre, maradt a labda a hazaiaknál.
3.
Rossz passz Sulicnak.
3.
M'Tima éles szögből leadott lövését Alilovic hárította.
2.
Nagy átlövését Annonay lábbal védte.
1. A mieink kezdték el a mérkőzést. Alilovic a magyar kapuban, Annonay a hazaiban.
Adatbankunkat ide kattintva érheti el!
Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a PSG–Veszprém meccs a férfi kézi BL negyeddöntőjében. Az EHF-himnusz felcsendült, pillanatok vannak csak a kezdésig.

ELŐZMÉNYEK

A világ egyik legjobb irányítójának tartott Daniel Narcisse azzal kezdte, hogy sok meccset játszott a Veszprém ellen, ismeri a csapatot.

„Minden pozícióban több kitűnő játékost küld pályára, és szerintem ma Európa legerősebb klubcsapata – vélekedett Narcisse a magyar bajnokról. – Ezért a legnagyobb esélyese a BL-nek. Nekünk most az a dolgunk, hogy ezt megcáfoljuk.”

„A világ talán legerősebb keretű csapatával vesszük fel a versenyt. Nem tartom fontosnak, mi történt eddig a PSG-vel a bajnokságban és a BL-ben. Ennek a negyeddöntőben nincs jelentősége. Ötven százalék az esélyünk a kölni négyes döntőbe jutásra” – vélekedett a Veszprémet irányító Carlos Ortega.

A teljes beharangozót ide kattintva olvashatja el!