Kézilabdában 0 gól egy félidőben? Hihetetlen, de van ilyen!

2013.12.12. 21:49
null
Az angolai védelem 26 gólt engedélyezett a norvégoknak (Fotó: Reuters, archív)
Csehországnak sem okozott gondot Ausztrália legyőzése a szerbiai női kézilabda-világbajnokságon: az európai együttes simán nyert a sereghajtó ellen, viszont a D-csoport délutáni összecsapásán Tunézia ráijesztett Németországra is.  A C-csoportban nem mindennapi eredményre lehettünk figyelmesek: Spanyolország a szünetben 14–0-ra vezetett Paraguay ellen, utóbbi a 33. percben talált be először.

D-CSOPORT

A németek ellen is bebizonyosodott, nem véletlen játszottunk szoros meccset Tunéziával korábban, az afrikaiak igencsak megnehezítették Steinbachék dolgát (az FTC átlövője a kispadról nézte végig a meccset). A Muna Sebbah és Marua Dauadi vezette tunéziaiak nemcsak, hogy végig ott voltak a németek nyakán, hanem többször vezetni is tudtak az első félidőben, amelyben a 38 százalékkal védő Esraf Abdallahnak is kulcsszerepe volt. A második harminc perc 11–10-es tunéziai előnyről indult, de nem tartott sokáig az afrikaiak öröme, amikor már kilenc perce nem tudtak betalálni, De Moura Pereira kénytelen volt időt kérni (15–11). Előtte Anja Althaus hagyta el sírva a pályát, miután eltalálták az orrát, de később vissza tudott állni. Tunézia ellenben már nem jött vissza a meccsbe, a második félidőt 16–9-re vesztette el, a meccset pedig 26–20-ra. Az afrikaiak már biztosan nem juthatnak tovább, az Elnöki Kupában folytathatják. A hibátlan mérlegét megőrző német válogatott pénteken 17 órától majd ellenünk zárják a csoportkört

C-CSOPORT

A spanyolok a vártnál is magabiztosabb győzelmet arattak az első félidőben példa nélküli módon gólt sem szerző Paraguay ellen. A spanyolok harmadik győzelmüket aratták, a dél-amerikaiak a negyedik sima vereségüket szenvedték el. A spanyolok a 14–0-ra hozott első félidőt követően a folytatást 15–9-re nyerték meg, a vesztes ellenfél első gólját a 33. percben, 0–15 után szerezte. Az ibériaiak ferencvárosi légiósa, Nerea Pena mindhárom kísérletét gólra váltotta.

A lengyel válogatott sokáig kínlódott Argentína ellen – a 40. percben néggyel vezetett –, ám végül simán, 14 góllal nyert.

A C-csoport utolsó csütörtöki mérkőzésén Angolának végig volt tartása a norvégok ellen, ám az északiak ezúttal sem veszítettek pontot. Heidi Löke 5 góllal, Katrine Lunde pedig 42 százalékos védési hatékonysággal járult hozzá Norvégia 26–21-es sikeréhez.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZERBIA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
C-CSOPORT (Nagybecskerek)
Paraguay–Spanyolország 9–29
(0–14)
Ld:
Faría 4, Acuna 3, ill. M. López 4, Aguilar 4, Pinedo 3, Beg. Fernández 3, Pena 3, Cabral 3
Lengyelország–Argentína 31–17 (14–9)
Ld: Wojtas 8, Grzyb 3, Stasiak 3, Jochymek 3, Szwed-Orneborg 3, ill. Mendoza 6, Decilio 3
Angola–Norvégia 21–26 (9–12)
Ld: Kiala 6, Monteiro 4, Kassoma 3, ill. Löke, Nöstvold, Hammerseng-Edin 5-5, Alstad, Riegelhuth 3-3