A győri kézisek győzelemmel avatták fel az új csarnokot

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.11.23. 16:54
null
A közeg új, a hangulat és a csapat a régi (Fotó: Szabó Miklós)
A Győri Audi ETO KC 35–23-ra nyert a Sävehof ellen az Audi Aréna első hivatalos mérkőzésén, így százszázalékos teljesítménnyel zárta a BL csoportkörét. A zöld-fehéreknek sorozatban a harmadik idényben sikerült ez a bravúr, és a maximális nyolc ponttal kezdhetik a középdöntőt.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 6. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–IK SAVEHOF (svéd) 35–23 (16–14)
Győr, 5000
néző. V: Zotyin, Volodkov (oroszok)
GYŐR: Herr O. – BOGNÁR-BÓDI 5, Boczkó-Hornyák, KOVACSICS 4, LÖKE 6, AMORIM 7, Korsós 3 (3). Csere: Grubisic, Wéninger (kapusok), Szeny 1 (1), Szepesi 2, AGUILAR 6, Planéta, V. Milanovic-Litre 1
SÄVEHOF: Idéhn – Wikensten 2, ODÉN 6 (2), E. Karlsson, Enhöring, ALM 7 (1), Sand 3. Csere: Bundsen (kapus), Dafe 2, J. Eriksson 2, Lindvall-Haggren 1, Haraldsdóttir
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 11. p.: 6–7. 15. p.: 8–9. 17. p.: 11–9. 21. p.: 12–12. 25. p.: 14–12. 36. p.: 21–15. 44. p.: 24–16. 49. p.: 28–18. 55. p.: 33–21
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG
Ambros Martín:
– Az új aréna mindkét csapat számára szokatlan volt, az első félidőben nem is találtuk helyünket a pályán, nem találtuk az ellenszerét a távolról jól dobó vendégeknek. Szerencsére türelmesek voltunk, és a kikényszerített védekezési váltás a második félidőben jót tett csapatunknak. Hosszú utunk volt idáig, az ellenfél is megérdemli az elismerést a középdöntőbe jutással.
Henrik Signell: – A svéd bajnokság egy félidőre tudott bennünket felkészíteni, az első harminc percben jó játékot produkáltunk, különösen támadásban. A Győr a világ jelenlegi legjobb csapata, így nem számíthattunk könnyű folytatásra, és ahogy Svédországban, úgy itt is a győriek a második félidőben igazolták klasszisukat.

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Viborg (dán)–Lokomotiva Zagreb (horvát) 29–24 (11–12)

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. GYŐRI ETO 6 6 183–127 +56 12
2. Viborg (dán) 6 3 1 2 162–144 +18 7
3. Sävehof (svéd) 6 3 3 146–188 –42 3
4. Lokomotiva Zagreb (horvát) 6 2 4 132–164 –32 2

Szimbolikusnak is nevezhetjük, hogy a kezdő dobást az anyai örömök előtt álló Görbicz Anita végezte el, míg az új csarnok első találatát Kovacsics Anikó szerezte.

A győriek játszottak hazai pályán, ám a nemrég átadott Audi Aréna hangulatához és méreteihez még ők sem szokhattak hozzá. Talán ez is közrejátszott a gyengébb kezdésben, a máskor oly megbízható védekezés ezúttal nem működött hatékonyan. Herr Orsolya leginkább csak akkor találkozott a labdával, amikor azt kivette a kapujából, Kovacsics Anikó pedig egymás után két hétméterest is kihagyott, igaz, az első után a kipattanót már gólra váltotta.

Támadásban Heidi Lökére és a csapatkapitányi posztot betöltő Eduarda Amorimra ezúttal sem lehetett panasz, az ETO azonban akkor tudott újra meglépni kicsit, amikor beállt Macarena Aguilar. A spanyol irányító egymás után dobálta betörésből a gólokat, neki is köszönhetően 16–14-es előnnyel térhetett pihenőre a magyar csapat.

A második félidőben már Jelena Grubisic állt a győri kapuban, akinek sokkal jobban ment a védés. Negyedóra alatt csak két gólt kapott, eközben Korsós Dorina biztos kézzel értékesítette a hétmétereseket, a jobb szélen a meccset végigjátszó Bognár-Bódi Bernadett pedig szintén nem hibázott.

Az utolsó 15 percben így már csak az volt a kérdés, hogy hány gólos győzelemmel avatja fel új otthonát a Rába-parti együttes. A helyes válasz a 12 lett, ehhez pedig Wéninger Alexa is hozzájárult, a 17 éves győri kapus nem sokkal beállása után be is mutatta első védését.

Az ETO így sorozatban a harmadik idényben zárta hibátlan mérleggel a BL első csoportkörét, a középdöntőt pedig – ahol a Larvik, a Metz és a HCM Baia Mare vár majd rá – a maximális nyolc ponttal kezdi.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Aguilar blokkol, Szeny belemegy, a vendégek indítása pontatlan. Milanovic-Litre még kiharcol egy büntetőt a végére, amely már időn túli lesz. Szeny bevágja, 12 góllal nyer a Győr a csarnokavatón. 35–23
59. perc: Odén
hetesből mattolja Wéningert. Idéhn védi Szeny lövését. 34–23
58. perc: Szepesi
is a bal szélről növeli góljai számát. 34–22
57. perc: Dafe
eredményes a bal szélről. 33–22
56. perc:
Wéninger Alexa a Győr kapujában, és a 17 éves tehetség rögtön be is mutat egy védést.
55. perc:
Eriksson kidobja a labdát a pályáról. A Sävehof nem tud mit kezdeni a Győr védekezésével. Aguilarnak ellenben nem okoz gondot a vendégek falának feltörése. 33–21
54. perc:
Szeny a kapufát találja el. Lerohan az ETO, Löke nem kegyelmez. 32–21
53. perc: Milanovic-Litre
megszerzi első gólját, és még egy kiállítást is kiharcol. Eriksson mellé durrant. 31–21
52. perc:
Grubisic védi Odén lövését, Dafe ismétlését már nem tudja. 30–21
51. perc.
Kovacsics veszi észre a szélen Bognár-Bódit, aki ezúttal is gólra váltja a helyzetét. Szepesi indulásból talál be. 30–20
50. perc:
Planétát blokkolják, Almot nem. 28–20
49. perc: Alm
felmegy, és a hatodik gólját szerzi. 28–19
48. perc: Bognár-Bódi
nem tud hibázni. Amorim kissé kényszerből hatalmas gólt lő a kapus feje fölé. 28–18
47. perc: Alm
is a bal felső sarkot választja. 26–18
46. perc:
Fent van a bírók keze, el kell lőni, így Amorim ellövi. Pontosabban be. A következő támadásnál Kovacsicsnak ad gólpasszt a brazil. 26–17
45. perc: Odén
kilövi a jobb felső sarkot. 24–17
44. perc:
Elveszik a Sävehoftól a labdát. Karlssonba rohan bele Amorim, belemenés, a svéd pedig fájdalmas arccal a földön marad.
43. perc:
Kovacsics is kiharcol egy büntetőt, Korsós pedig újra a bal alsó sarkot választja. A svéd edző pedig az időkérést. 24–16
42. perc:
Planéta átlövését védi a kapus, de a kipattanóból hetest harcol ki a jobbátlövő. Korsós ezúttal is biztos kezű ítélet-végrehajtó. 23–16
41. perc:
Passzív győri támadás végén Bundsen védi Amorim lövését.
40. perc: Lindvall
töri meg a vendégek gólcsendjét. Grubisic halászik le egy indítást. 22–16
39. perc:
Aguilar passzát Löke szelídíti meg, befordul az emberével a hátán, és bevágja. 22–15
38. perc:
Kovacsics is kiáll, 7 másodpercig kettős emberhátrányban a Győr. Wikensten jó helyzetből a lécre pattint.
37. perc:
Svéd időkérés. Alm félziccere nem okoz gondot Grubisicnek.
36. perc:
Amorimot kiállítják két percre. Grubisic védi a sánc segítségével Alm próbálkozását. Mintha csak az ETO játszana emberelőnyben, Aguilar előtt szétnyílik a fal, és kihasználja a helyzetet az irányító. 21–15
35. perc:
Amorim csap diadalittasan a levegőbe, miután leblokkolja Odént. Grubisic véd megint, majd Amorim fejezi be a szépen kijátszott akciót. 20–15
34. perc:
Grubisic mutat be két védést, a másik oldalon Bognár-Bódi lő a rövidbe. 19–15
33. perc:
Löke harcol ki hétméterest, amelyet Korsós értékesít. 18–15
32. perc: Bognár-Bódi
gyönyörűen ejt, a kapufáról pattan be a labda. Sand talál be egy kipattanó begyűjtése után. 17–15
31. perc:
Alm nagy lövése után a hálóba kerül a labda, de szerencsére csak hátulról. Grubisic áll a győri kapuban.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Szepesi cundere nem jön be. Még egy sikertelen svéd időn túli szabaddobás belefér, de az állás nem változik, két góllal vezet a Győr az első félidő után. 16–14
29. perc: Eriksson
hatalmas gólt lő a balátlövő helyéről. 16–14
28. perc:
Odén ellépi, de Herr azért biztos, ami biztos alapon kivédi a lövését lábbal. Kovacsics góljával három közte. 16–13
27. perc: Aguilar
nagyon belelendült, megint megtalálja a rést a svéd falon. A vendégek kétszer indulnak. 15–13
26. perc:
Lökét kiállítják,Odén pedig értékesít egy hétméterest. 14–13
25. perc:
Jó védekezés, Odén végül kiszorított helyzetből fölé lő. Aguilar ismét betör, és ezúttal a jobb alsóba talál. Karlssont ráadásul még ki is állítják a spanyol meglökéséért. 14–12
24. perc: Aguilar
betörés után a bal felsőbe lő. 13–12
23. perc:
Almot leblokkoljuk, és ezúttal a kapu mellé pattan a labda. Időt kér a Sävehof edzője.Odén lövését Herr könnyedén védi.
22. perc:
Nagy birkózások után Szeny mellé lő.
21. perc:
Odén talpról szépen visszahúzza. 12–12
20. perc:
Herr védése után Szepesi indul meg szélsebesen, de nagy helyzetben a lécre ejt.
19. perc: Erikssonnak
is a győri blokk segít. Amorim nem találja el a kaput. Szeny visszaszerzi a labdát. 12–11
18. perc: Sand
indul és értékesíti a ziccert. Pályára lép Aguilar is, aki egyből betalál. 12–10
17. perc: Amorim
indítja Lökét, aki nem hibázik. Újabb jó védekezés és labdaszerzés. 11–9
16. perc:
Löke ballal betalál, de közbefújnak. Bognár-Bódi a jobb szélről a léc alá pattint. 10–9
15. perc:
Alm lövése után újra a blokkról szédül be a labda. Hazai időkérés. Amorim ismét jól lő. 9–9
14. perc:
Kovacsics passza után Löke a lécre lő, a labda pedig a gólvonal mögé pattan – legalábbis az orosz játékvezető szerint. 8–8
13. perc:
Meg nem adott gól a svédeknél, szabálytalan zárás a Győrnél. Wikensten már szabályos gólt szerez a jobb szélről. 7–8
12. perc: Alm
nem hibázza el a hétméteresét. Amorim átlövésből egyenlít. 7–7
11. perc:
Kovacsics ezúttal a lécre bombáz büntetőből.
10. perc: Kovacsics
kihagyja a Boczkó-Hornyák által kiharcolt hetest, de a kipattanót begyűjti, és másodszor már nem tud védeni Idéhn. Wikensten a jobb szélről talál be. 6–6
9. perc:
Odén talpról lő át, a labda a hosszú felső sarokba pattan, Herr ezúttal sem tudott védeni. 5–5
8. perc:
Alm a következő két percben biztos nem lő gólt, mivel kiállították. Amorim hamar kihasználja az emberelőnyt. 5–4
7. perc: Amorim
góljára Alm válaszol a blokkon megpattanó lövéssel. 4–4
6. perc:
Boczkó-Hornyák eladja a labdát, de szerencsére hiba csúszik a Sävehof lerohanásába. Sand akcióból megoldja a bal szélről. 3–3
5. perc:
Szabálytalan zárás miatt elveszik a labdát a vendégektől.
4. perc:
Rossz svéd lövés után Löke másodszor is jól céloz, Kovacsics passza után. 3–2
3. perc: Löke
a szélről betörve veszi vissza a vezetést, Alm átlövésből egyenlít. 2–2
2. perc:
Karlssont leblokkoljuk, Kovacsics indul, és egyedül befejezi a lerohanást. Az övé az Audi Aréna első gólja. Odén egyenlít. 1–1
1. perc:
Görbicz Anita végzi el a kezdődobást, civilben, ugyanis erre a mérkőzésre már nem nevezték a várandós irányítót. Amorim kapufával nyit.