Remek meccsen a DVSC végül kiütötte a Ferencvárost

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.08.25. 16:24
null
Böde egyenlített az első félidőben – hiába (Fotók: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 5. fordulójában a Ferencváros Debrecenbe látogatott, és a zöld-fehérek 4–1-es vereséget szenvedtek a hajdúságiaktól. A Loki így öt forduló után is veretlen maradt, míg a Fradi a második vereségét szenvedte el a szezonban. A remek találkozón a szünetben még 1–1 volt az állás, a második játékrészben azonban a DVSC remekül használta ki a lehetőségeit.

ONLINE KÖZVETÍTÉS A MÉRKŐZÉSRŐL!

A hazaiaknál kezdőként debütált Vadnai Dániel, Korhut Mihály eltiltása miatt balhátvédként. A Fradinál is akad egy újonc, a nemrég szerződtetett brazil Gerson.

A népnevelés a meccs előtt megvolt a tévén keresztül. „Mondj nemet a rasszizmusra!” volt olvasható a gyepen, a képernyőn keresztül. Erre nemet is mondunk, de egy jó meccsre igent mondtunk volna. És az is volt: jó meccs!

A MÉRKŐZÉS!

Molnár József, a Loki 65 éves törzsszurkolója végezte el az első kezdőrúgást, majd Arsenio Valpoort az igazit.

Nagy volt a harc a mezőnyben

Lendületesen kezdődött a mérkőzés, a DVSC megpróbált dominálni, de nem nagyon sikerült, sőt az ellentámadásokból a Ferencváros alakított ki lehetőségeket. Julian Jenner egy kontra végén kicsit önzőzött, távolról a kapu fölé lőtt, majd Muhamed Besic hatalmas helyzetben kicsit sokat képzelt magáról – át akarta nyesni a labdát Verpecz István felett, de gyakorlatilag hazaadta azt a Loki kapusának.

Aztán a DVSC az első helyzetét gólra váltotta! Volt több lehetősége is a Fradinak, de egy kontrát nagyon szépen végigvitt a hazai csapat. A 9. percben egy átfordítást követően Szakály Péter szinte zavartalanul lépett be a Fradi tizenhatosának bal oldalára, majd az okosan középre adott labdáját Bódi Ádám közelről a kapuba belsőzte. 1–0

Elég jól támadgatott a Ferencváros, de hátul rendkívül gólveszélyes volt a zöld-fehérek védelme. A 14. percben például Adamsnek utolsó emberként kellett nagyot mentenie, majd nem sokkal később Jova Levente rúgta meg Szakályt még épphogy a tizenhatos vonala előtt. A Fradi szemszögéből szerencse, hogy a Loki játékosa kifelé tolta meg a labdát, így Jova csak sárgát kapott.

A félidő derekán Böde Dániel csúsztatása ment a kapu mellé, de összességében elmondható volt, hogy kissé visszavettek a csapatok. Persze nem keménységben: egy-két durva belépő akadt mindkét oldalon.

A 30. percben ismét a Fradi előtt adódott lehetőség, de a lekészített labdát Holman Dávid a tizenhatos előteréből a kapu mellé gurította. Majd Gyömbérnek kellett mentenie a másik oldalon egy jobb oldali beadást követően.

Eközben a szögletet elvégző Szakályt nagyon szerették a vendég szurkolók. Repült a kismalac a pályára, talán a Real Madrid szerelését magára öltő egykori barcelonai Luis Figo kapott ennyire megkülönböztetett figyelmet még anno a Camp Nouban.

Ha már egyetlen szép akció, összjáték végén sem tudott gólt szerezni a Ferencváros, Böde úgy gondolja, hogy egyedül megoldja a feladatot. A Fradi támadója előbb lefordult a debreceni térfélen, majd lepattintotta magáról Mészárost. Máté is csak hátrált mellette, így éles szögből kilőhette a hosszú sarkot. Akár foghatta volna Verpecz a lapos lövést, de az is biztos, hogy joggal pörölt a saját védőivel. 1–1

Böde az első gólját szerezte a mostani szezonban.

Nagyon jó a mérkőzés! Mindkét oldalon alkotnak a támadók. És tulajdonképpen a védelmek is…

A nemrég elhunyt Gyarmati Dezsőre emlékeztek a Ferencváros szurkolói

Kulcsár például egymaga elfektette Jovát és a Fradi védelmet is, majd abban a pillanatban, amikor az üres kapuba lőhetett volna, hosszan tolta meg a labdát. De még ekkor sem lett volna gond, ha lövés helyett centerezi a labdát, ekkora térlátása azonban már nem volt a Loki futballistájának, aki addig nagyon szépen megoldotta a feladatát. Egy perccel később pedig a másik oldalon Vaalport nem tudta megoldani a saját ziccerét, ergo Verpecz nagyot védett.

NYILATKOZATOK
„Az első félidőben nem kontrolláltuk annyira a mérkőzést. Megvoltak a lehetőségeink, mi tudtuk megszerezni a vezetést, de aztán a semmiből egyenlített a Ferencváros. Akkor úgy éreztük, hogy gond lehet, voltak kihagyott lehetőségeink, de a második félidőben egy pontrúgás után be tudtuk passzírozni a másodikat. Onnantól kezdve a kezünkben volt a mérkőzés” – mondta az M1 kamerái előtt a találkozó utolsó gólját szerző Szakály Péter.
Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője nehezen találta a szavakat, csapata remek győzelmet aratott.
„Az első félidőben nehéz volt a levegő, de jó első félidőt produkáltak a játékosok. Nagy akarattal, a csapat együtt dolgozva játszott, szerencsére tudtunk szép gólokat szerezni. Hiányoztak játékosok, de tudtuk őket pótolni, ragyogóan megoldották a feladatukat” – vélte Kondás.
A Ferencvárost irányító Ricardo Moniz szerint csapatának megvoltak a helyzetei, csak a játékosok nem tudták ezeket kihasználni.
„Megvoltak a helyzetek a mérkőzésen, Besics egy-nullás vezetéshez juttathatott volna minket, de Holmannak is volt lehetősége. Valpoort pedig egy az egybe került a kapussal szembe. A második félidőben a védelemben nem találtuk úgy meg az egyensúlyt, mint az előző szezonban. A második és a harmadik gólnál ezt láthattuk is, ahol nagyon rosszul érkeztünk” – mondta Ricardo Moniz, aki szerint az új játékosok a védelemben majd összeérnek, annak ellenére, hogy most sokat hibáztak.
„Leonardo és Somália visszatérésével sokkal gyorsabbak leszünk, és a keret is sokkal bővebb lesz."

SZÜNET!

A 48. percben egy jobb oldali szögletet követően Kulcsár Tamás rúgott luftot, de így legalább a hosszún érkező Dalibor Volashoz pattant a labda, aki közelről az üres kapuba lőtt. Kulcsár ugye a nagy helyzeténél még az első félidőben nem vette észre a csapattársát, most szerencséje volt, jó helyre került a labda. 2–1

Bár az első öt percben az öltözőben maradtak a ferencvárosi játékosok, a gól után fölénybe került Ricardo Moniz együttese. Holman például két ragyogó csel után az 56. percben hatalmas helyzetbe került, de ziccerben csúnyán lecsúszott a lábáról a labda.

Na ez a rövidzárlat egy futballistánál! Azoldalról érkező labdánál senki sem zavarta Akeem Adamset, aki nemes egyszerűséggel lekezelte a labdát. Szó szerint… A megítélt büntetőt Volas rúgta – nem túl jól, de mivel Jova a másik irányba ment, gól lett belőle. 3–1

Innen nagyon nehéz lesz a visszaút a Ferencváros számára. Ha egyáltalán van visszaút.

Az utolsó negyedórában azért a Ferencváros megpróbálta nyomás alá helyezni a Lokit, de a 81. percben egy hazai kontra majdnem a ferencvárosi remények végét jelentette. Kulcsár ziccerét azonban hatalmas bravúrral védte Jova. Némileg meccsben tartva ezzel a csapatát.

De az újabb helyzet is a Lokié volt. A hazaiak élő legendája, Dombi Tibor gólja után aztán teljes örömmámor lett volna az Oláh Gábor utcában, de nem lett. A szélvészgyors (már azért nem annyira…) futballista azonban ahelyett, hogy passzolt volna, Jovába lőtte a labdát. Ő persze már megteheti ezt Debrecenben, pláne 3–1-nél…

A ráadásban aztán Szakály már nem hibázta el a saját ziccerét. Végül így remek mérkőzésen három góllal nyert a DVSC. Talán ekkora különbségre nem lehetett számítani, pláne az első félidő alapján. 4–1