Felkészülés: Jovetics duplázott, de 11-esekkel nyert a Pool

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.07.31. 07:28
null
Jovetics (balra) kétszer is betalált, de ez sem volt elég a győzelemhez a Liverpool ellen (Fotó: Action Images)
Az angol Premier League-ben szereplő Liverpool labdarúgócsapata 2–2-es döntetlen után tizenegyespárbajban győzte le a Manchester Cityt a tengerentúlon zajló Guinness Nemzetközi Bajnokok Kupáján.

Az egyik oldalon Rickie Lambert, a másikon Willy Caballero, Fernando és Bruno Zuculini kapott lehetőséget az új igazolások közül a kezdőben. A Liverpool kezdte jobban a mérkőzést, Lambert helyzetbe is került a 19. percben, de Caballero védeni tudott, hét perccel később azonban a Manchester City szerzett vezetést, ám ahogy Nigéria ellen a vb-n, most sem adták meg Edin Dzeko gólját, mivel a bosnyák támadó lesen volt.

Az első félidőben (érvényes) gól tehát nem esett, a szünetben pedig mindkét menedzser cserékkel frissített együtesén. Az 53. percben így meg is született az első találat, Sztevan Jovetics révén. Hat perccel ezután jött az egyenlítés, Jordan Henderson lőtt a csereként beálló Joe Hart kapujába. Nem sokkal később Zuculini még kapufát lőtt, Jovetics azonban újra előnyhöz juttatta a Cityt.

Már lassan kezdték elkönyvelni Manuel Pellegrini csapatának sikerét, a 85. percben azonban Raheem Sterling egyenlített, a döntetlen után pedig azonnal tizenegyespárbaj következett. A szétlövés első három körében nem találtak be a manchesteriek, amit a Liverpool kihasznált és 3–1-re nyert.

Éjszaka folytatódott a Copa Euroamericana is, a spanyol bajnoki címvédő Atlético Madrid tizenegyesekkel kapott ki a Club Américától, míg a Palmeiras 2–1-re legyőzte a Fiorentinát. Ezzel az amerikai kontinens a kilencmeccses sorozatban 4–4-re egyenlített, így a végeredményt az Universitário–Fiorentina párharc dönti el.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MANCHESTER CITY–LIVERPOOL 2–2 (0–0) – 11-esekkel 1–3
MAN CITY: Caballero (Hart, 46.) – Kolarov, Boyata, Nasztaszics, Clichy (Richards, 69.) – Milner (Sinclair, 46.), Fernando, Zuculini, J. Navas – Dzeko (Iheanacho, 46.), Jovetics (Y. Touré, 70.).
LIVERPOOL:
B. Jones (Mignolet, 46.) – Kelly (G. Johnson, 46.), K. Touré, Coates (Sakho, 76.), Enrique (Robinson, 46.) – Gerrard (Lucas, 76.), Henderson, Allen (Can, 65.) – Coutinho – Lambert (Sterling, 46.), Sturridge.
Gólszerző: Jovetics (53., 67.), ill. Henderson (59.), Sterling (85.)

CLUB AMÉRICA (mexikói)–ATLÉTICO MADRID (spanyol) 0–0 (0–0) – 11-esekkel 3–2
ATLÉTICO: Moyá – Juanfran, Miranda, Lucas Hernández, Siqueira – M. Suárez, Gabi, Koke, Arda Turan (Manquillo, 91.) – Saúl (Leo Baptistao, 55.), Raúl Garcia (Héctor, 82.)

PALMEIRAS (brazil)–FIORENTINA (olasz) 2–1 (0–1)

Olympiakosz Pireusz–Milan 3–0
Július 27., Pittsburgh: Milan–Manchester City 1–5 (1–4)
Július 27., Chicago: Liverpool–Olympiakosz Pireusz 1–0 (1–0)

Alianza Lima (perui)–Valencia (spanyol) 2–2 – tizenegyesekkel: 9–8
San José Earthquakes (egyesült államokbeli)–Atlético Madrid (spanyol) 0–0 – tizenegyesekkel: 3–4
Universidad Católica (chilei)–Valencia (spanyol) 1–0
América (mexikói)–Atlético Madrid (spanyol) 0–0 – 11-esekkel 3–2
Palmeiras (brazil)–Fiorentina (olasz) 2–1