Felkészülés: Totti góljával nyert a Roma, 11-esekkel az MU

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.07.30. 07:09
null
Vidics (középen fehérben) először játszott korábbi csapata ellen (Fotó: Action Images)
Az AS Roma labdarúgócsapata Francesco Totti góljával 1–0-ra legyőzte a Real Madridot a tengerentúlon zajló Guinness Nemzetközi Bajnokok Kupáján, míg a Manchester United tizenegyespárbajban múlta felül az Internazionalét.
ISMÉT TAKTIKÁZOTT A 11-ESEK ELŐTT VAN GAAL

„Nagyon elégedett vagyok, azt hiszem, a három eddig mérkőzésünkből most játszottunk messze a legjobban, az ellenfélnek csak egy kapura lövése volt, az is szabadrúgásból, miközben mi hat-hét helyzetet is kialakítottunk. Nagyon rendben volt a labdatartásunk, sokkal inkább, mint a legutóbbi találkozókon” – mondta Van Gaal, akitől azt is megkérdezték, hogy mi lesz a 77. percben beálló Javier Hernández, illetve Kagava Sindzsi jövőjével.

Chicharito a Manchester United labdarúgója játékosa jelen pillanatban. Kagava? A Dortmundban klasszikus 10-est játszott, kíváncsi voltam rá, hogyan teljesít a 6-os, vagy a 8-as szerepkörében az előző két meccsen. Most az eredeti pozíciójában kapott lehetőséget, és sokkal jobban futballozott. Elégedett voltam Zaha teljesítményével is, ám nagy a konkurenciája, meglátjuk, mi lesz vele. A védelemből sokan távoztak, őket pótolnunk kell, de tetszett Michael Keane és Tyler Blackett játéka is.”

„Az edzéseken gyakoroltuk a tizenegyeseket, a kapusaim közül De Gea védte a legjobban őket, ezért játszott ő a második félidőben” – árulta el Van Gaal.

Az MU új menedzsere, Louis van Gaal a felkészülési mérkőzések során továbbra is a holland válogatottnál alkalmazott szisztémában küldi pályára a „vörös ördögöket”. Az első félidőben még inkább 3–4–1–2 volt a hadrend, Juan Mata kapott irányítói feladatokat Wayne Rooney és Danny Welbeck mögött.

A második játékrészben azonban már 3–5–2 lett a felállás, mivel a holland szakember szerette volna megnézni a sajtóhírek szerint távozóban lévő Kagava Sindzsit a klasszikus 10-estől eltérő pozícióban is, a középpálya közepén. Van Gaal a védelemben két fiatalnak, Michael Keane-nek és Tyler Blackettnek is lehetőséget adott, és mindkettejükkel elégedett volt a mérkőzés után.

Az Inter kezdőjében volt egy ismerős név a manchesteriek számára. Nemanja Vidics először játszott a United ellen a nyári távozása óta, és a meccs során még gólszerzési lehetősége is akadt korábbi klubja ellen, azonban sem ő, sem más nem talált be a találkozón, így tizenegyespárbajra került sor.

Három-három lövőig mindkét csapat hibátlan maradt, majd a negyedik körben Kagava értékesítette a saját tizenegyesét, Marco Andreolli azonban kihagyta, Darren Fletcher gólja így győzelmet ért az MU-nak.

Totti vezette győzelemre a Romát (Fotó: AS Roma Twitter)

A Real Madridnál öten (Iker Casillas, Fábio Coentrao, Sergio Ramos, Xabi Alonso és Luka Modric) is a Roma ellen játszottak először a nyári vakációjuk után, az új szerzemények azonban egyelőre nem léptek pályára, míg az olaszoknál első ízben volt kezdő új csapatában Ashley Cole.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, többnyire Gareth Bale volt aktív, gól azonban nem született. A második játékrészben viszont igen, Alessandro Florenzi beadását Francesco Totti váltotta gólra az 58. percben, ezzel 1–0-ra nyertek a „farkasok”.

Real Madrid–Roma 0–1

Manchester United–Internazionale 0–0 (11-esekkel: 5–3)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MANCHESTER UNITED–INTER 0–0 (0–0) – tizenegyesekkel 5–3
MU:
Lindegaard – Smalling, P. Jones, Evans – A. Valencia, Fletcher, A. Herrera, Young – Mata – Rooney, Welbeck. 2. félidő: De Gea – M. Keane, Evans, Blackett – Young, Cleverley, Fletcher, Kagava, Shaw – Zaha, Nani (Chicharito, 77.)
INTER: Handanovic (Carrizo, 63.) – Ranocchia, Vidics (Andreolli, 72.), Juan Jesus – D'Ambrosio, Jonathan, Kuzmanovics (Nagatomo, 63.), Krhin, Dodo (Laxalt, 63.) – Botta (Taider, 63.), Icardi

REAL MADRID–AS ROMA 0–1 (0–0)
REAL: Casillas (Diego López, 45.) – Carvajal, Pepe (Nacho, 45.), Ramos (D. Llorente, 67.), Coentrao (Arbeloa, 45.) – Illaramendi, X. Alonso (Medrán, 65.), Modric (Mascarell, 74.) – Bale (Sobrino, 73.), Isco, Lucas (Raúl de Tomás, 45.)
ROMA: Skorupski – Florenzi (Somma, 77.), Benatia, Castán, A. Cole – Nainggolan (Salih Ucan, 77.), S. Keita (L. Paredes, 86.), Pjanic (De Rossi, 65.) – Iturbe (Sanabria, 77.), Totti (Borriello, 70.), Ljajic
Gólszerző: Totti (58.)

GUINNESS NEMZETKÖZI BAJNOKOK KUPÁJA, EGYESÜLT ÁLLAMOK, KANADA
A-CSOPORT
Július 26., Denver:
Manchester United–Roma 3–2
Július 26., Berkeley: Real Madrid–Internazionale 1–1 – 11-esekkel 2–3
Július 29., Landover: Manchester United–Internazionale 0–0 (0–0) – tizenegyesekkel 5–3
Július 29., Dallas: Real Madrid–Roma 0–1 (0–0)
Augusztus 2., Philadelphia: Internazionale–Roma
Augusztus 2., Ann Arbor: Manchester United–Real Madrid