Bundesliga: Szalai kétszer is betalált, egy gól lett érvényes

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.04.20. 19:21
null
Szalai gólt lőtt a Stuttgartnak (Fotó: Action Images – archív)
A Stuttgart 3–1-re győzött a Schalke ellen hazai pályán a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában. A vendégek találatát a csereként beálló Szalai Ádám szerezte meg.

Szalai nem kapott helyet a kezdőcsapatban, az 56. percben lépett pályára csereként, és néhány perccel ezután megkapta a harmadik gólját is a Schalke, ismét Martin Harnik volt eredményes. Ám a magyar támadó a 69. percben szépített: Leon Goretzka passzolt Szalaihoz, aki a tizenhatos vonaláról egyből tüzelt, és kilőtte a jobb alsó sarkot.

A magyar válogatott csatár három perccel később ismét betalált a stuttgartiak kapujába: jobb oldali szögletet követően a rövid oldalon érkezve szép mozdulattal pöccintette a labdát a kapuba, ám nem adták meg a találatot, mivel a partjelző szerint a labda kikanyarodott az alapvonalon túlra a szöglet beívelésekor.

Szalai beállítása felrázta a gelsenkirchenieket, a magyar támadónak volt még néhány veszélyes lövése, de több gólt már nem tudott szerezni, ahogy társai sem, így a Stuttgart megnyerte a meccset.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (SZALAI GÓLJA 2.27-TŐL)

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Schalke 3–1 (Harnik 23., 59., Cacau 54., ill. Szalai 69.)
KORÁBBAN
Nürnberg–Leverkusen 1–4 (Plattenhardt 26., ill. Spahic 16., 80., Boenisch 48., Hilbert 87.)