NFL: a Jamaal Charles vezette Főnökök tönkreverték Bradyéket

2014.09.30. 05:28
null
Jamaal Charles három touchdownt szerzett a Patriots ellen (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 4. fordulójának hétfő esti rangadóján a Kansas City Chiefs az egyaránt három touchdownt jegyző Alex Smith, Jamaal Charles duó vezérletével 41–14-re tönkreverte a hajrában már az újonc Jimmy Garoppolo irányítása mellett szépítő New England Patriotsot. A hazaiak emellett új (hang)rekordnak is örülhetnek, az Arrowheadben 142.2 decibelt mértek, ezzel a leghangosabb stadion büszke címét is magukénak tudhatják!

Alaposan felforgatott támadófallal és 2–1-es mutatóval érkezett a Patriots a fontos védőket vesztő, 1–2-vel álló Chiefs otthonába, ahol az volt a kérdés, hogy a Hazafiak a futás elleni védelemben a Miami elleni csődöt, vagy az utóbbi két meccsen látható jó játékot hozzák, illetve a tight end elleni védekezés javul-e.

Mint később kiderült, mindkét forgatókönyv a lehető legrosszabbul alakult a vendégek számára, innentől pedig még a korábban csillogó támadójátékkal is nagyon nehéz helyzetben lettek volna, de azt pedig már rég nem láthattak a New England-i szurkolók Tom Bradyéktől.

Az első három fordulóban a második legkevesebb yardot (272.7) engedő védelem ellen aztán már az első félidőben 303-at haladt a Kansas City, ebből csak futással 131-et, ez pedig rekord Bill Belichick együttese ellen! A Chiefsben a védelem is parádézott, 96 yardon tartották Bradyéket 30 perc alatt, eközben pedig Jamaal Charles egy futott és egy elkapott touchdownt is összehozott, majd a szünet végén még örülhettek is a vendégek, hogy csak mezőnygólt kaptak (17–0).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A hazaiak mínusz öt, a vendégek plusz hatos labdaszerzési mutatót tudtak felmutatni a meccset megelőzően, de ezen a meccsen alaposan fordult a kocka, megszerezte idei első labdáját a Chiefs védelme, a borzalmasan játszó Nate Soldert megverve Tamba Hali verte ki Brady kezéből a tojást, majd rá is vetődött, előkészítve Charles harmadik hatpontosát.

Egyből utána az első interceptiont is feljegyezhette a Kansas City, Brady passzát Sean Smith senkitől nem zavartatva húzta le, a kiváló mezőnypozíciót pedig Cairo Santos rúgásával váltotta pontokra a Chiefs (27–0).

Ezt Bradyék egyetlen értelmes támadása követte, amelyben Shane Vereen 28 yardos elkapást, Brandon LaFell (119 yard) pedig 44 yardos TD-t szerzett (27–7), de sokáig nem reménykedhettek a vendégek (már, ha egyáltalán), mert a 93 yardig jutó tight end Travis Kelce elkapásával, majd Husain Abdullah Brady passzát követő visszahordott TD-jével már 34 pont volt a felek között (41–7).

Itt pedig érkezett a vendégeknél az újonc Jimmy Garoppolo, aki kiosztotta karrierje első TD-passzát – Rob Gronkowskinak – és végül 6/7-tel, 70 yarddal és 147.9-es irányítómutatóval kezdte NFL-pályafutását (41–14).

A hazaiaknál Alex Smith 248 yardig, 3 TD-ig és 144.4-es mutatóig jutott, Knile Davis 15 futásból 103 yardot hozott, Charles 18-ból pedig 92-t. A találkozó után mindkét csapat két győzelemmel és vereséggel áll.