US Open: Federer és Wozniacki nem ismert kegyelmet

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.09.03. 06:51
null
Caroline Wozniacki 2011 óta először, karrierje során negyedszer Grand Slam-torna-elődöntős (Fotó: Reuters)
Roger Federer különösebb gond nélkül legyőzte a spanyol Roberto Bautista-Agutot a US Open nyolcaddöntőjében, így a legutóbbi 11 amerikai Grand Slam-tornájából tizedszer jutott a nyolc közé. Negyeddöntős az osztrák Dominic Thiemet simán legyőző Tomás Berdych és a Gilles Simont nagy csatában felülmúló Marin Cilic is. A nőknél Caroline Wozniacki egyetlen gémet engedett át Sara Erraninak, így 2011 óta először elődöntős GS-tornán.

Federer a meccs elején megmutatta, ki az úr az Arthur Ashe Stadionban, 5:1-re elhúzott spanyol ellenfelétől, és vissza sem nézett. A centerpályán 26. mérkőzéséből a 25. alkalommal nyert, így készülhet a korábban Grigor Dimitrovot legyőző Gaël Monfils ellen.

A 20. helyen kiemelt francia játékosnak ez volt az első győzelme az Arthur Ashe Stadionban. Monfils még szettet sem veszített az idei US Openen, és a 38 ki nem kényszerített hibát jegyző bolgár Dimitrov legyőzésével 2010 után másodszor jutott be a legjobb nyolc közé. Pedig a második szettben volt egy kis megingása, amikor vitába keveredett az ellenfele páholyában ülőkkel (Dimitrovnak Roger Rasheed az edzője, aki 2011-ig Monfilst edzette), de végül ezen is túllendülve az első játszmához hasonlóan rövidítésben (4–6 után sorozatban négy pontot nyerve) ezt is hozta.

A nőknél a 17 éves svájci Belinda Bencic számára a negyeddöntő jelentette a végállomást, miután két sima szettben kikapott a kínai Peng Su-ajtól. A világranglistán 39., 28 éves kínai vesztett játszma nélkül jutott el a legjobb négy közé, ahol pályafutása során először szerepelhet.

A kínai ellenfele Caroline Wozniacki lesz, a Marija Sarapovát a nyolcaddöntőben nagy csatában legyőző dán az olasz Errani ellen cseppet sem szenvedett meg, 6:0, 6:1-re nyert, és ugyanúgy bombaformában várja az elődöntőt, mint Peng Su-aj.

A juniorok versenyében két magyar volt érintett. A lányoknál Bondár Anna a 2. fordulóban 6:3, 3:6, 7:5-re legyőzte az amerikai Michaela Gordont, a fiúknál viszont Bíró André egyesben és párosban is búcsúzni kényszerült. Egyesben három szettben (6:4, 4:6, 2:6) kapott ki a 9. kiemelt brazil Marcelo Zormanntól a 2. fordulóban, párosban a horvát Domagoj Biljesko párjaként az 1. fordulóban 7:6, 7:6-os vereséget szenvedett a 4. kiemelt argentin kettőstől – az első rövidítésben egy, a másodikban négy pontig jutottak Bíróék.

US OPEN, NEW YORK (38 251 760 dollár, kemény pálya)