NHL: a Dallas Stars kiejtette a címvédő Golden Knightsot

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
Vágólapra másolva!
2024.05.06. 07:04
A Dallas Stars kijetette a címvédő Vegas Golden Knightsot (Fotó: Getty Images)
Utolsóként a Dallas Stars jutott az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) negyeddöntőjébe (főcsoport-elődöntőjébe), miután hazai jégen megnyerte a címvédő Vegas Golden Knights elleni párharc hetedik meccsét.

Ahogy az egész párharc során, most különösen is kiegyenlített mérkőzést vívott egymással a Stars és a Golden Knights, szinte minden statisztika hasonló adatokat mutatott, de a hazaiak az első harmad végén Wyatt Johnson révén meg tudták szerezni a vezetést.

A Las Vegas-iak ugyan a második harmadban Brett Howden góljával egyenlítettek, de a Stars harmadik harmad elején szerzett gyors góljára már nem tudtak válaszolni, így a Dallas a meccs 2–1-es és a párharc 4–3-as megnyerésével jutott tovább a főcsoport-elődöntőbe, ahol a Colorado Avalanche-csel csap össze.

NHL, RÁJÁTSZÁS
NYUGATI FŐCSOPORT, NEGYEDDÖNTŐ, 7. MÉRKŐZÉS
Dallas Stars–Vegas Golden Knights 2–1
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–3 a Dallas javára