A Lyon legyőzte a Monacót, bajnok lett a PSG

I. SZ.I. SZ.
Vágólapra másolva!
2024.04.28. 21:05
A Lyon Alexandre Lacazette vezérletével legyőzte a Monacót, bajnok a PSG (Fotó: AFP)
A Monaco kikapott Lyonban a Ligue 1 31. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, így biztossá vált, hogy az utolsó három forduló eredményeitől függetlenül a Paris Saint-Germain a francia bajnok.

A Paris SG – részben Loic Nego remeklésének következtében – 3–3-as döntetlent játszott szombaton a Le Havre-ral, így a Monacónak még volt esélye arra, hogy elnapolja a Ligue 1 bajnokavatását. Ehhez győznie kellett Lyonban, ami a formáját tekintve nem volt lehetetlen küldetés, hiszen a legutóbbi négy bajnokiját úgy nyerte meg, hogy csak a Le Havre-tól kapott gólt, igaz, Negóék ellen ötöt is lőtt.

Lyonban kiválóan kezdett a Monaco, a több mint 700 perce eredménytelen Wissam Ben Yedder a 22. másodpercben megszerezte a vezetést a vendégeknek. A Lyon rendezte sorait, és a félidő közepén négy perc alatt fordított. Előbb Alexandre Lacazette egyenlített, majd Said Benrahma szerzett vezetést. Adi Hütter a szünetben hármat cserélt a Monaco felállásán, és negyedórányi játék után Ben Yedder újabb gólt szerzett.

A 79. percben a harmadszor is betalált Ben Yedder, de a VAR-vizsgálat után les miatt érvénytelenítették a gólt. Négy perccel később Lacazette passza után Malick Fofana ugrott ki, és ismét vezetéshez juttatta a Lyont. A hajrában is a Lyon irányított, Lacazette újabb gólokat szerezhetett volna. Ezek nélkül is nyert az Olympique, s ami még fontosabb, nem szerzett három pontot a Monaco, amely három fordulóval az idény zárása előtt 12 pontos, behozhatatlan hátránnyal áll a második helyen.

A Paris Saint-Germain a 12. bajnoki címét ünnepelheti, sorozatban a harmadikat és a legutóbbi 12 idényben a tizediket.

LIGUE 1
31. FORDULÓ
Lyon–Monaco 3–2 (Lacazette 22., Benrahma 26., M. Fofana 84., ill. Ben Yedder 1., 60.)

Korábbi eredmények
Metz–Lille 1–2 (Mikautadze 23., ill. Ismaily 32., Yazici 44.)
Clermont–Reims 4–1 (Muhammed Cham 31., 55. – mindkettőt 11-esből, Rashani 79., 90., ill. Nakamura 33.)
Kiállítva: De Smet (Reims, 77.)
Lorient–Toulouse 1–2 (Ponceau 19., ill. Dallinga 59., Cissoko 83.)
Strasbourg–Nice 1–3 (Bakwa 18., ill. Guessand 44., Dante 52., Sanson 84.)
Rennes–Brest 4–5 (Kalimuendo 4., 9.,  Theate 68., Terrier 79., ill. Mounie 11., Omari 48. – öngól, Satriano 54., M. Camara 66., Brassier 90+6.)

KÉSŐBB
Olympique Marseille–Lens 2–1 (Aubameyang 1., Gueye 85., ill. Said 77.)

Szombaton játszották
PSG–Le Havre 3–3 (Barcola 29., Hakimi 79., G. Ramos 90+5., ill. Operi 19., A. Ayew 38., A. Touré 61. – 11-esből)