Bölöni csapata nem bírt a BL-ért küzdő Lille-lel

I. SZ.I. SZ.
2024.04.28. 15:02
Bölöni László csapata két győzelem után kikapott (Fotó: AFP)
Bár az első félidő derekán vezetést szerzett a legutóbbi két mérkőzését megnyerő Metz, végül kikapott hazai pályán a Lille-től, és osztályozót érő helyen maradt a francia élvonalban.

Bölöni László csapata a múlt héten a Le Havre legyőzésével a 15. helyre ugrott, de közvetlen riválisa szombaton ikszelt a PSG-vel, így visszaelőzte a Metzet. A Bajnokok Ligája-indulásra hajtó Lille ellen bravúros lett volna a hazai pontszerzés, de Georges Mikautadze korai góljára még az első félidőben válaszolt Ismaily és Jusuf Yazici, a második félidőben pedig nem esett gól.

A Metzre az utolsó három fordulóban a Rennes, a Strasbourg és az akkor már minden bizonnyal bajnok PSG vár, és ha legalább a 16. helyet meg tudja tartani a Bölöni-csapat, nem esik ki, még osztályozón kivívhatja a bennmaradást. A Lille átmenetileg feljött a BL-főtáblát jelentő 3. helyre, de a Brest később egy 96. percben szerzett góllal nyert 5–4-re a Rennes ellen, így visszavette a dobogós pozíciót.

A Metz mögött álló két csapat is játszott vasárnap délután. A 17. helyen álló Lorient hasonló forgatókönyvű mérkőzést játszott a Toulouse-zal, mint korábban Bölöniék: hazai pályán korai vezetés után a vendég csapat megfordította az állást. Így maradt három pont a metziek előnye, ráadásul a gólkülönbség is mellettük szól. Az utolsó helyezett Clermont viszont 4–1-re legyőzte a Reimst, így egy pontra feljött a Lorient-ra.

LIGUE 1
31. FORDULÓ
Metz–Lille 1–2 (Mikautadze 23., ill. Ismaily 32., Yazici 44.)
Clermont–Reims 4–1 (Muhammed Cham 31., 55. – mindkettőt 11-esből, Rashani 79., 90., ill. Nakamura 33.)
Kiállítva: De Smet (Reims, 77.)
Lorient–Toulouse 1–2 (Ponceau 19., ill. Dallinga 59., Cissoko 83.)
Strasbourg–Nice 1–3 (Bakwa 18., ill. Guessand 44., Dante 52., Sanson 84.)
Rennes–Brest 4–5 (Kalimuendo 4., 9.,  Theate 68., Terrier 79., ill. Mounie 11., Omari 48. – öngól, Satriano 54., M. Camara 66., Brassier 90+6.)

KÉSŐBB
19.00: Lyon–Monaco (Tv: Match4)
21.00: Olympique Marseille–Lens (Tv: Match4)

Szombaton játszották
PSG–Le Havre 3–3 (Barcola 29., Hakimi 79., G. Ramos 90+5., ill. Operi 19., A. Ayew 38., A. Touré 61. – 11-esből)