Ligue 1: Aubameyang gólja és gólpassza kellett a Marseille győzelméhez

Sári RolandSári Roland
2024.04.28. 22:55
Aubameyang gólt lőtt és egy gólpasszt is kiosztott (Fotó: Getty Images)
Pierre-Emerick Aubameyang remek szereplésének köszönhetően a Marseille 2–1-re nyert a Lens ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójának utolsó mérkőzésén.

A Marseille szinte még azelőtt gólt szerzett, hogy a Lens realizálta volna, hogy elkezdődött a találkozó. Pierre-Emerick Aubameyangnak egyetlen perc sem kellett és egy hajszálpontos passzt óriási erővel lőtt a halóba, amivel korán előnyhöz juttatta a hazaiakat. A folytatás azonban közel sem alakult egyoldalúan. A tabellán az Európa-konferencialigát érő pozícióért küzdő gárdák kifejezetten agresszíven támadták az ellen kapuját és több veszélyes helyzetet is teremtettek. Mindezek ellenére az első félidőben már több gól nem született, hisz a felek lövései nem voltak elég pontosak.

A második félidő kezdete kevésbe volt érdekfeszítő, ám az 58. percben közel állt a Lens az egyenlítéshez. Florian Sotoca zseniális kapáslövést eresztett el a kapu felé, de Pau Lopez bravúros hárítása miatt maradt az egygólos marseille-i előny. A 77. percben viszont tényleg betalált a vendég gárda, amikor Wesley Said fejelte a kapuba a szépen középre ívelt labdát.

Nem tarthatott azonban sokáig a Lens öröme, hisz a 85. percben Aubameyang gólpasszából Pape Gueye is betalált, amivel visszaszerezte a Marseille a vezetést és bebiztosította a győzelmet.

LIGUE 1
31. FORDULÓ
Olympique Marseille–Lens 2–1 (Aubameyang 1., Gueye 85., ill. Said 77.)

Korábbi eredmények
Metz–Lille 1–2 (Mikautadze 23., ill. Ismaily 32., Yazici 44.)
Clermont–Reims 4–1 (Muhammed Cham 31., 55. – mindkettőt 11-esből, Rashani 79., 90., ill. Nakamura 33.)
Kiállítva: De Smet (Reims, 77.)
Lorient–Toulouse 1–2 (Ponceau 19., ill. Dallinga 59., Cissoko 83.)
Strasbourg–Nice 1–3 (Bakwa 18., ill. Guessand 44., Dante 52., Sanson 84.)
Rennes–Brest 4–5 (Kalimuendo 4., 9.,  Theate 68., Terrier 79., ill. Mounie 11., Omari 48. – öngól, Satriano 54., M. Camara 66., Brassier 90+6.)
Lyon–Monaco 3–2 (Lacazette 22., Benrahma 26., M. Fofana 84., ill. Ben Yedder 1., 60.)

Szombaton játszották
PSG–Le Havre 3–3 (Barcola 29., Hakimi 79., G. Ramos 90+5., ill. Operi 19., A. Ayew 38., A. Touré 61. – 11-esből)