Női kézi NB I: a Mosonmagyaróvár 43 gólt dobott a Dunaújvárosnak

T. Z.T. Z.
2024.04.26. 19:55
Pásztor Noémiék esélyt sem adtak ellenfelüknek (Fotó: mkcse.hu, archív)
A Mosonmagyaróvár kiütéses, 43–26-os győzelmet aratott a Dunaújváros felett a női kézilabda NB I 20. fordulójának pénteki játéknapján.

A találkozón már az első félidőben 11 gólos előnybe kerültek a vendéglátók, a fordulás után pedig nem csökkent, sokkal inkább nőtt a különbség a csapatok között.

A mosonmagyaróváriak közül többen is dicséretes teljesítményt nyújtottak, Tóth Gabriella például hét gólig jutott, de Schatzl Natalie hat és Stranigg Zsófia is öt gólt vállalt – ráadásul mindketten százszázalékos dobóhatékonysággal zártak. A legeredményesebb dunaújvárosi játékos a hétgólos Paróczy Sára volt.

KÉZILABDA
NŐI NB I
MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRDUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 4326 (22–11)
Mosonmagyaróvár, 900 néző. V: Dáné. Marton
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Udvardi 3, Lancz 3, Pásztor 2, Ivancok 2, Tóth E. 2 (1), Stranigg 5 (3). Csere: Hadfi 1, HORVÁTH SZ. (kapus), Albek 1, FARAGÓ 3, TÓTH G. 7, SCHATZL NATALIE 6, Varga E. 4, BARDI 3, Sztankovics 1. Edző: Gyurka János
DUNAÚJVÁROS: WÉNINGER – Arany 3 (1), Bouti 1, Borgyos 3, PARÓCZY 7 (1), Szalai B. 2, Sallai N. 1. Csere: Bartók (kapus), Da Costa, Horváth A. 1, Csáki 3, Gajdos 2, Horváth P., Lakatos, TÖRÖK 3, Sztanó. Edző: Virág Roland
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 11. p.: 6–5. 18. p.: 11–7. 24. p.: 17–8. 40. p.: 28–16. 44. p.: 33–16. 50. p.: 38–19. 60. p.: 43–26. Kiállítások: 6. ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/5. ill. 2/5
MESTERMÉRLEG
Gyurka János: – Ellenfelünk hatvan percig küzdött, és céltudatosan játszott. Az elsődleges célunk az volt, hogy védekezésben mindenki lássa el a feladatát. Sajnálom, hogy sok gólt kaptunk a szélről, ezt el kell kerülnünk a jövőben. Örülök annak, hogy jó tempóban tudtunk játszani.
Paic Róbert: – Kiütközött, hogy rutinosabb, jobb csapat a Mosonmagyaróvár. Készültünk az óváriak gyors játékára, de csak úgy tizenkét percig tudtuk megfékezni. Innentől kezdve a hazaiak akarata érvényesült. Voltak jó dolgaink, de szerettünk volna szorosabb találkozót játszani.