Női kézilabda NB I: Emily Bölk vezérletével nyert Kisvárdán az FTC

H. Á.H. Á.
2024.04.23. 19:58
Bölk 9 góllal járult hozzá a sikerhez (Fotó: Dömötör Csaba)
A női kézilabda NB I 20. fordulójának keddi mérkőzésén a Ferencváros a 9 gólig jutó Emily Bölk vezérletével tízgólos győzelmet aratott a Kisvárda otthonában – a vendéglátóktól Erin Novak szintén kilenc gólig jutott. Ezzel a Ferencváros sorozatban 25. bajnoki mérkőzését nyerte meg.

A Ferencváros afféle „minijubileumra” készülhetett a Kisvárda otthonában lejátszandó bajnokin, hiszen a tavaly áprilisban induló NB I-es mérkőzéseket számláló győzelmi sorozata a meccs előtt 24 nyert találkozóból állt. Ennek megfelelően a zöld-fehérek már a kezdéstől fogva magához ragadták a vezetést, a 10. percben már négy gól volt az előnyük. Az persze nem biztos, hogy szerepelt a tervek között, hogy a várdaiak a 18. percre egy gólra visszajönnek, ám a szünetre így is megnyugtató, hétgólos előnnyel (13–20) mehetett a Fradi pihenni – köszönhetően többek között a sorozatban három gólt dobó Kovács Anettnek.

A második félidőben sem igazán vettek vissza a zöld-fehérek, akiknél kilenc gólig jutó Emily Bölk vitte a prímet, míg a Kisvárda tartotta a 6-8 gólos hátrányát – többek között a szintén kilenc gólig jutó Erin Novak irányításával. A hazaiak viszont az utolsó tíz percben már csak háromszor voltak eredményesek, így a Ferencváros 36–26-os, tízgólos győzelmet aratva ünnepelte zsinórban 25. megnyert élvonalbeli meccsét.

A Kozármisleny elleni bajnokihoz hasonlóan ezúttal sem volt a keretben Andrea Lekics, Tomori Zsuzsanna és Béatrice Edwige, nagy kérdés, az Esbjerg elleni szombati BL-negyeddöntőben számíthat-e rájuk a szakmai stáb.

NŐI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–36 (13–20)
Kisvárda, 400 néző. V: Bátori, Szécsi Lantos
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Akijama 1 (1), Karnik Sz. 3 (1), Kovalcsik B. 2, SZABÓ LILI 3, E. NOVAK 9 (2), Mérai 1. Csere: Leskóczi (kapus), Siska, BUCSI 4, Juhász Gréta 1, Gém 2, Makó. Edző: Józsa Krisztián
FTC: Böde-Bíró – Malestein 5, KLUJBER 5, Kisfaludy, Cvijics 3, BÖLK 9, Márton G. 2. Csere: Janurik (kapus), SIMON P. 6 (1), KOVÁCS ANETT 5, Kukely A. 1, Hársfalvi, Horváth F. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 11. p.: 4–8. 18. p.: 9–10. 24. p.: 10–16. 28. p.: 13–19. 35. p.: 16–22. 42. p.: 19–25. 48. p.: 22–29. 52. p.: 23–33. 58. p.: 26–34
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
MESTERMÉRLEG
Józsa Krisztián: – Jó mérkőzést játszottunk. Nagy energiával léptünk pályára, és rengeteg olyan pozitívuma volt a mérkőzésnek, amelyből főleg a velünk egy szinten lévő csapatok ellen tudunk majd profitálni. Az idény legjobb játékát nyújtotta Erin Novak, de mellette is voltak jó teljesítmények.
Allan Heine: – A válogatott szünet után sikerült visszarázódnunk a bajnoki ritmusba, büszke vagyok a csapatra, hogy magabiztos győzelmet aratott. Kevesen voltunk, ezért nagyon oda kellett figyelni, hogy mindenki megfelelő terhelést kapjon, hiszen hétvégén fontos Bajnokok Ligája-mérkőzés vár ránk.