A játék időnként döcögött, de a BL-főtábla kapujában a Fradi

2014.09.20. 15:55
null
Lukács Viktória szépen termelte a gólokat a második félidőben (Fotó: NS-archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája selejtezőjében az 1. csoport elődöntőjében az FTC-Rail Cargo Hungaria 33–25-re legyőzte a holland Sercodak Dalfsent, így bejutott a csoportkörről döntő fináléba, ahol az ellenfele a Leipzig lesz.

A zöld-fehérek parádésan kezdték el a mérkőzést, Katarina Tomasevics jól védett, elöl pedig potyogtak a gólok, és tíz perc alatt kétszer is időt kellett kérnie a hollandok mesterének (11–3).

Tomori kiválása visszavetette a támadójátékot, a hollandok részéről pedig Schoenaker próbálta tartani a csapatát – tette ezt ráadásul elég sikeresen (15–9). A Sercodak Dalfsen nyitott védekezése nem ízlett a ferencvárosiaknak, de a szünetre így is hatgólos előnnyel mehetett Elek Gábor együttese (18–12).

A fordulást követően Lukács vezérletével rendre visszaverte a hollandok felzárkózási kísérleteit a Fradi, 25–18 után azonban beragadt a magyar csapat, és bár Schop első lehetősége még kimaradt, három, beállóból szerzett góllal egycsapásra közel került az ellenfél (25–21).

Elek időkérése jót tett a csapatnak, és újra beindult a támadógépezet, egy 8–1-es sorozattal faképnél hagyta ellenfelét a magyar csapat (33–22).

Az utolsó percekben már csak az volt a kérdés, tízen belül marad-e az ellenfél, ezt három gyors találattal végül simán megtette, de a döntőbe így is az FTC jutott be (33–25).

A lipcseiek nagyszerűen kezdtek, Schülke gyakorlatilag átjátszhatatlannak bizonyult, a védések után pedig rendre jöttek a német kontrák. A második félidő első percében már 17–5-re vezetett a Leipzig, így az is belefért, hogy az 50. perctől (21–12) kezdve egészen az utolsóig egyszer sem találtak be (21–18, a vége 22–18).

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
1. CSOPORT, LIPCSE
ELŐDÖNTŐ

FTC-Rail Cargo Hungaria–Sercodak Dalfsen (holland) 33–25 (20–14)
Lipcse, 800 néző. Vezette: Brehmer, Skowronek (lengyelek)
FTC: TOMASEVIC – KOVACSICZ 4, Rédei-Soós 4, Tomori 2, Mészáros R. 1, SZUCSÁNSZKI 4, Szarka A. 1 . Csere: Szikora (kapus), Pena 3 (2), Szamoránsky P. 2, Cifra 3, Vérten, Steinbach 4 (1), LUKÁCS 5
SERCODAK: ZIMMERMANN – Pavkovic 3, Bont 1, SCHOENAKER 8 (1), SCHOP 3, Smits 4, Van Buren. Csere: Dulfer 2, Logtenberg 2, Steenbakkers 1, Rijks 1
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–0. 7. p.: 7–2. 10. p.: 11–3. 18. p.: 15–7. 24. p.: 17–12. 35. p.: 23–16. 44. p.: 25–21. 47. p.: 28–22. 56. p.: 33–22.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 1/1

HC Leipzig (német)–BNTUBelAZ Minszk (fehérorosz) 22–18 (15–5)

1–5. perc:
A várakozásoknak megfelelően kezdett a magyar csapat, Kovacsicz a jobb szélről volt eredményes, majd Tomori és Szarka is villámgyorsan feliratkozott a gólszerzők közé, jött is a holland időkérés (3–0). A Sercodak első találatára a negyedik percig kellett várni, Schoenaker előtt azonban Soós is betalált, Pena magabiztos büntetőjével pedig már 5–1-re ment a Fradi, az első öt perc végén szépítettek a hollandok (5–2).

6–10. perc: A magyar csapat második büntetőjét Pena a bal felsőbe ágyúzta (az elsőt a jobb felsőbe lőtte még), majd Kovacsicz a jobb szélről a jobb ficakba lőtt (7–2). Tomorit ápolni kell, Bont találatára Soós óriási bombája volt a válasz, Mészáros pedig beállóból pattintott a kapuba. Hátul Tomasevics magabiztos volt a kapuban, ha pedig kellett, a kapufa is segített, Cifra és Szucsánszki gólja után pedig már nyolc volt közte. Jött is az újabb időkérés (11–3).

11–15. perc: Schoenaker próbálta tartani csapatát (11–4), Zimmerman pedig egy hetes kivédésével kozmetikázott addigi kevésbé sikeres védési mutatóján. A zöld-fehérek gyakran hibáztak ezekben a percekben, bár Szamoránsky betörésből eredményes volt, Tomasevics pedig csak Smits lövésével szemben bizonyult tehetetlennek (12–5).

16–20. perc: Szarka kissé szigorú kiszórásával a hátrányos helyzetet is gyakorolhatta a Ferencváros, Pavkovic a jobb szélről a jobb felsőbe lőtt, Logtenger pedig beállóból volt eredményes, a kettő között pedig Soós lőtt át szépen (13–7). A zöld-fehérek elöl ismét belelendülni látszottak, Szucsánszki és Szamoránsky is jól fejezte be az akciót (15–7), de Schoenaker előbb akcióból, majd hetesből is betalált – bár Tomasevics hozzáért (15–9).

21–25. perc: Steinbach is megszerezte első találatát, kilencről bombázott a léc alá – ezzel pedig már a 10. ferencvárosi játékos szerzett gólt. Dulfer hasonlóan nagy góllal felelt, a 10. holland találat pedig kiváltotta Elek Gábor nemtetszését, és időt is kért (16–10). A nyitott védekezéssel meggyűlt a baja a zöld-fehéreknek, de Kovacsicz ejtésével azért így is betaláltak, más kérdés, hogy Rijks és Smits sem lazsált, így 17–12-re feljöttek a hollandok. Cifra beállóból visszaállította a hatgólos differenciát (18–12).

26–30. perc: Alaposan megfogyatkozott a Fradi, előbb Szarkát, majd Szucsánszkit is kiállították, de a kettő között Steinbach így is növelte a különbséget. Tomasevicset a kettős hátrány sem zavarta, ziccereket védett, amikor pedig nem, a léc ismét kisegítette – bár a térdéhez kapott, és bicegni kezdett, ami nem túl biztató. A játékrész hajrájában Smits értékesített egy ziccert, majd Steensbakkers sem hibázott a bal szélről (19–14), Kovacsicz pedig előbb befutásból, majd védekezésben jeleskedett (20–14).

2. félidő

31–35. perc:
Tomori visszatérhetett a pályára, Szikora érkezett a ferencvárosi kapuba, Pavkovic emberhátrányból fel is avatja a 33. percben, de előtte még Steinbach hetesből megszerezte a 21. gólt is (21–15). Lukács két góljára Schoenaker és Schop felelt (23–17).

36–40. perc:
Pavkovic szélről szerzett találatával csak öt volt a felek között, de Szucsánszki és Pena visszaállítja a közte hetet – persze nem ártott, hogy Schop a lécre ejtett (25–18).

41–45. perc: A hollandok beállósa azonban alaposan belelendült ezt követően, egymás után két ziccert is értékesített, Lukács szélső próbálkozását pedig a léc hárította (25–20). Pavkovic ziccere után a labda mellé szállt, így nem jöttek fel négyre a hollandok. A 43. percben Szikora első nagy bravúrja megakadályozta Logtenberg szépítését, de Smits átlövése után már időt kellett kérnie Eleknek (25–21). A nehezebb időszakban Szucsánszki vette hátára a csapatot, előbb betörésből volt eredményes, majd nagyot mentett egy holland indításnál (26–21).

46–50. perc: Cifra ziccere, Szikora védése és Lukács gólja már ismét megnyugtató előnyt jelentett a ferencvárosiak számára (28–21). Logtenberg ejtése és a kihagyott magyar lehetőség után csak az elkapkodott indítás akadályozta meg a holland ziccert, de Zimmerman újabb védése után így is ott volt a lehetőség – más kérdés, hogy nem találtak kaput. Lukács pedig nagyon magabiztosan értékesítette helyzeteit a jobb szélről és a védekezés is kezdett összeállni, Tomori kínaijával pedig visszaállt a rég látott közte nyolc (30–22).

51–55. perc: Lukács Tomori kihagyott lövése után újabb ziccert értékesített, ez pedig ismét időkérésre késztette Peter Portengent. A hollandok ereje fogyni látszott, Soós szlalomja után először volt közte tíz (32–22). Tomori ziccerét védte Zimmerman, Steinbach hetesét pedig a kapufa (32–22).

56–60. perc: Steinbach az egy jó megoldás, egy hiba vonalon mozogva két zicceréből egyet értékesített (33–22), Schoenaker és Dulfer révén azonban visszakapaszkodott tízen belülre a Sercodak (33–24). Vége. 33–25