Második hazai mérkőzésén már győzni tudott az Atomerőmű

2007.10.21. 17:50
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának harmadik fordulójában az Atomerőmű hazai pályán hét ponttal bizonyult jobbnak a vendégek Albacomp együttesénél. A paksiak sokáig biztosan vezettek, de a fehérváriak izgalmassá tették a hajrát. Gulyás Róbert 28 pontot szerzett.
Gulyás Róbert jó napot fogott ki, 28 pontot szerzett és ez döntőnek bizonyult
Czagány Balázs

A paksiak kezdték jobban a mérkőzést és gyorsan elhúztak, de a fehérváriak időben kapcsoltak és a játékrész hajrájára átvették a vezetést. Ennek ellenére az első negyed végén a hazaiaknál volt a minimális előny.

A második játékrészben a vendégek szerény és pontatlan támadójátékának köszönhetően a paksiak elhúztak és a nagyszünetre 11 pontos előnyre tettek szert.

A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott, de a Paks remek játékkal tartotta maga mögött ellenfelét és a biztos vezetést, sőt, előnyéhez a befejező rész előtt további két pontot tudott hozzátenni.

A fehérváriak azonban nem omlottak össze, hittek a pontszerzésben és felállásban, emiatt a hajrá nyílt és igen izgalmas lett.

A 34. percre 16-3-s részeredményt követően négy pontra zárkóztak fel a vendégek - bár időlegesen két válogatott kulcsemberük, Bencze Zoltán és Simon Balázs is kivált sérülés miatt -, de a végén a hazaiak voltak a jobbak.

Már csak 14 másodperc volt hátra a mérkőzésből és mindössze két pont volt a két gárda közötti különbség, amikor a paksi Mészáros Zalán egymás után négy kulcsfontosságú büntetőt értékesített. Ez döntött.

Randell Jackson végül 26 percnyi játékkal két pontig, hat lepattanóig és egy gólpasszig jutott – talán majd a PVSK ellen igazolja, hogy érdemes tovább foglalkoztatni…

Az Albacomp két győzelem után a harmadik összecsapásán elszenvedte első vereségét. Míg az Atomerőmű első hazai vereségét követően második győzelmét aratta.

NB I, FÉRFIAK, ALAPSZAKASZ, 3. FORDULÓ:

ATOMERŐMŰ SE–ALBACOMP 65–58 (16–15, 18–8, 15–13, 16–22)
Paks, 900 néző, V: Valovics, Pálla, Benczur
ATOMERŐMŰ: MÉSZÁROS 11/3, Murry 6, Taylor 9, Mucic 3, GULYÁS 28/6. CSERE: Gray 8, Kiss Zs., Csaplár-Nagy E., Panta
ALBACOMP: SIMON B. 22, Brown, Radovics 12/3, Jackson 2, Bencze 16. CSERE: Hanga 4, Soós, Dávid 2, Nuber
Az eredmény alakulása: 3. p.: 8–2. 8. p.: 12–9. 9. p.: 12–13. 13. p.: 23–16. 16. p.: 28–18. 19. p.: 34–23. 23. p.: 38–26. 26. p.: 43–30. 29. p.: 49–32. 32. p.: 49–42. 34. p.: 52–48. 38. p.: 58–50
Kipontozódott: Murry (38. p.)
MESTERMÉRLEG
SABÁLI BALÁZS (Atomerőmű): Inkább küzdelmes összecsapás volt, mint látványos. Fontos siker ez, de sokszor eladtuk a labdát, s ezen mindenképpen javítanunk kell.
GORAN MILJKOVICS (Albacomp): A második negyedben úszott el a mérkőzés. A hajrára talpra álltunk, de összességében megérdemelten nyert a hazai együttes.