Férfi kosárlabda NB I: az utolsó támadással nyert a Honvéd a Pécs ellen

R. P.R. P.
2024.05.09. 21:07
Fotó: Facebook/Budapesti Honvéd Kosárlabda Szakosztály
A férfi kosárlabda NB I-ben az ötödik helyért zajló párharc második meccsén a Budapesti Honvéd SE izgalmas végjátékban 78–77-re győzött az NKA Universitas Pécs ellen, így eldőlt, hogy harmadik meccs dönt.

Az utolsó negyed a hazai pályán játszó Honvéd kilencpontos előnyével kezdődött meg, de a pécsiek lendületes játékkal ledolgozták a hátrányukat, sőt, a vezetést is átvették. Mindössze 17 másodperccel a vége előtt a vendégek álltak jobban egyetlen ponttal, 77–76-ra, ám a hazaiak még egyszer támadhattak. Isiah Brown kísérlete kimaradt, azonban a lepattanót a csapattársa, Filipovics Stefan megszerezte meg, aki nem hibázott, kétpontos kosárral megszerezte a győzelmet a Honvédnak.

Ezzel a párharc állása 1–1, a mindent eldöntő harmadik találkozót vasárnap játsszák Pécsen.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
AZ 5. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
Budapesti Honvéd SE–NKA Universitas Pécs 78–77 (16–18, 23–18, 23–17, 16–24)
Ludovika Aréna, 500 néző. V: Goda, Söjtöry, Pozsonyi.
HONVÉD: I. BROWN 26, Hajdu P. 2, Djokovics 7/3, FILIPOVICS 19/3, J. HENRY 12/3. Csere: Bazsó 3, Simon K. 3/3, Wesson 3/3, Kopácsi, Reizinger 3/3, Karda. Edző: Zlatko Jovanovics
PÉCS: Kovács P. 5/3, Nikolics 6, Scherer 5/3, DURMO 16/6, MANJGAFIC 18/6. Csere: Sh. Henry 1, Kerpel-Fronius G. 6, WALKER 17/12, Bor 3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–6. 8. p.: 13–12. 13. p.: 21–20. 16. p.: 29–20. 19. p.: 39–31. 23. p.: 48–41. 27. p.: 59–48. 32. p.: 63–57. 35. p.: 68–68. 38. p.: 74–74. Kipontozódott: Wesson (31. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
MESTERMÉRLEG
Zlatko Jovanovics: – Mindkét csapat megmutatta, hogy akkor is van tét, amikor „csak” az 5. helyért játszunk. Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült megnyerni az idénybeli utolsó hazai meccsünket, ezzel megkoronáztuk a teljesítményünket. Természetesen még van egy mérkőzésünk, de nagyon örülök, hogy Stefan utolsó másodperces kosarával sikerült nyernünk. Különösen fontos, hogy fiatal játékosaink sok játéklehetőséget kaptak, roppant büszke vagyok a csapatra és a stábra! De még egyszer szeretném hangsúlyozni, még nem ért véget a szezon, megpróbálunk regenerálódni ezalatt a két nap alatt, aztán vasárnap jöhet a mindent eldöntő ütközet. Óriási köszönet a szurkolóinknak, remélem, lesz még lehetőségünk megköszönni nekik a támogatásukat!
Csirke Ferenc: – Egy-egy a párharc állása, vasárnap jöhet a mindent eldöntő harmadik találkozó. Ez egy ugyanolyan egylabdás mérkőzés volt, mint a pécsi. Nagyon mélyről kellett visszajönnünk, több mint tízpontos hátrányból fordítottunk. Ez megmutatta, hogy erővel jól bírjuk, de ebben a két napban frissítenünk kell majd a fiúkat, akárcsak a honvédosoknak. Garai Péternek üzenném, hogy idegenben sosem fogok faultolni mínusz egynél, tizennégy másodperccel a vége előtt.