Lila-fehér gála a DVTK ellen, benn maradt az Újpest, kiesett a Kisvárda

2024.05.04. 19:03
Csoboth Kevin duplázott a Diósgyőr ellen (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 31. fordulójának szombat esti mérkőzésén az Újpest hazai pályán 7–0-ra kiütötte a Diósgyőrt. A lila-fehérek ezzel bebiztosították a bennmaradásukat, és az is eldőlt, hogy (a Mezőkövesd mellett) a Kisvárda búcsúzik az élvonaltól.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ
Újpest FC–Diósgyőri VTK 7–0 (4–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 5833 néző. Vezette: Káprály
Gólszerző: Radosevics (6.), Keita (10.), Mörschel (30. – 11-esből), Ljujics (45.), Csoboth (59., 61.), Ambrose (72.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Idegeskedéssel teltek az elmúlt napok a lila-fehéreknél. A csapat gyengélkedése és a Kisvárda ragyogó sorozata nyomán a hétvégi fordulóra úgy készülhettek, hogy ha az Újpest több pontot szerez, mint a Kisvárda, véget ér a számolgatás, és a nyírségi klub búcsúja az élvonalból hivatalossá válik. Nos, úgy alakult, hogy a várdaiak már kora délután lejátszották Felcsúton a Puskás Akadémia elleni mérkőzést, így a lila-fehérek úgy léptek pályára, hogy tudták, riválisuk kikapott, egyetlen ponttal is biztossá válik élvonalbeli tagságuk.

A dobogóért küzdő csapatok is megirigyelhették, amilyen támogatásban a kiesés ellen menekülő, hetek óta gyengélkedő Újpest részesült: megtelt a tábor a kapu mögött, az oldalsó szektorokban a szokottnál is sokkal kevesebb ülőhely maradt, a nézők valódi futballhangulatot varázsoltak az arénába. Aligha kétséges, ennek is volt szerepe abban, hogy az Újpest olyan jól kezdte a mérkőzést, mint már régóta nem – tíz perc sem telt el a mérkőzésből, és már két góllal vezetett. Az az Újpest, amely a négy védő elé két szűrő középpályást vonultatott fel, de Tajti Mátyás és Ognjen Radosevics is rendre odaért a kapu elé, az előttük helyezkedő négy támadóhoz sokszor csatlakoztak, vagyis nagy létszámban jelentek meg a diósgyőri tizenhatos előterében. Látszólag a borsodiak sem mondtak le a támadójátékról, Holdampf Gergő helyezkedett a védősor előtt, és két csatár került a kezdőcsapatba – de a taktikai táblán megálmodott vendégtámadásoknak sokáig nyomát sem láttuk. Előbb egy röviden kifejelt labdát Csoboth Kevin juttatott vissza a kapu előterébe, és Ognjen Radosevics közelről megszerezte a vezetést. Talán nem kell részletezni, mekkora eufória követte a gólt, hiszen a szurkolók is jól tudták, elvileg egy döntetlen is elég lenne… Ám szó sem volt arról, hogy fékeznek a hazaiak, a következő oldalszabadrúgásuk is góllal zárult, ekkor Aboubakar Keita fejelt a hálóba.

Felrobbant a stadion!

Húsz perc kellett ahhoz, hogy az első veszélyes diósgyőri támadást rögzíthessük, de a húszéves Geiger Bálint bravúrosan mentett a diósgyőri csatárok elől. Ez azonban csak egyszeri fellángolás volt a vendégek részéről, mert nem sokkal később a VAR-vizsgálatot követően tizenegyest rúghatott az Újpest, és Heinz Mörschel nem hibázott, a szünet előtt pedig Matija Ljujics csavart látványosan a jobb felső sarokba: 4–0 volt ez eredmény az első félidőben!

Azért nem lehetett felhőtlen a házigazdák öröme, mert Banai Dávid bicegve ment be az öltözőbe, és civilben jött ki, ezenkívül még négy cserét rögzítettünk a mérkőzés szünetében – a DVTK edzője akár az összes játékosát lehívhatta volna a pályáról…

A második félidő első perceiben, ha nem is sokáig, egyenrangú ellenfélnek tűnt a DVTK, ám Csoboth Kevin csak arra várt, hogy kicsit fellazuljon a vendégek védelme. A diósgyőriek próbálkoztak a becsületgóllal, feljebb is tolták a védekezésüket, ám az Eb-kerettagságra pályázó Csoboth a lehetőséget köszönte szépen, két perc alatt kétszer lódult meg, és – kihasználva, hogy nagy terület adódik előtte – mind a kétszer góllal fejezte be az akciót. Előbb okosan, majd erősen küldte a labdát a hálóba, ezzel már hat góllal vezetett az Újpest.

Mit csinált eddig a csapat, ha így képes futballozni? Ráadásul az addigra már két gólt szerző Csoboth hátrasprintelve szerelte diósgyőri ellenfelét, és ez az akaratos megmozdulás csaknem akkora tapsot kapott, mint az addigi hat gól.

A lefújásig már csak a gólkülönbség lehetett kérdéses, mert a fontos kérdésekre mindenki választ kapott. Végül is az Újpest 7–0-s győzelemmel őrizte meg élvonalbeli tagságát.

12. Mezőkövesd31552127–58–31 20

A negyedik Újpest-gól után szinte teljesen kiürült a diósgyőri lelátórész (Fotó: Török Attila)