Négy gólt lőtt a Honvéd a Soroksárnak

PATAI GERGELYPATAI GERGELY
2024.03.17. 13:55
Négyszer is ünnepelhetett a Honvéd (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a Budapest Honvéd nem adott esélyt a Soroksárnak, Csertői Aurél együttese lendületes játékkal 4–1-re győzött a Bozsik Arénában.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ
BUDAPEST HONVÉD–SOROKSÁR SC 4–1 (3–0)
Budapest, Bozsik Aréna, 2588 néző. Vezette: Derdák Marcell (Horváth Zoltán, Ország Péter)
HONVÉD: Dúzs – Kovács N., Pekár I., Szabó A., Benczenleitner (Kulbachuk, 79.) – Keresztes N. (Bocskay, 68.), Nyitrai, Lőrinczy (Adorján, 68.) – Kerezsi, Holman (Bobál G., 79.), Krajcsovics (Kundrák, 68.). Vezetőedző: Csertői Aurél
SOROKSÁR: Mergl – Vági (Németh E., a szünetben), Say, Króner, Pintér D. (Vincze Á., a szünetben) – Tóth A., Vass Á. – Varga Z. (Borbély, 63.), Köböl (Hajdú R., a szünetben), Gálfi (Varga I., 74.) – Korozmán. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Nyitrai (23.), Kerezsi (33., 36.), Lőrinczy (53.), ill. Korozmán (87.)
MESTERMÉRLEG
Csertői Aurél: – Az első perctől uraltuk a meccset. Az első félidőben támadásban és védekezésben is jók voltunk, a másodikban a negyedik gólunk után már a labdatartásra törekedtünk.
Lipcsei Péter: – Lefutballoztak minket a kispestiek az első félidőben, mert nem tartottuk be, amit megbeszéltünk. Sokkal jobban játszott a Honvéd.

Lendületesen játszott a házigazda (Fotó: Földi Imre)

ÖSSZEFOGLALÓ

Az ETO elleni idegenbeli győzelem után abban a reményben foglaltak helyet a lelátón a Honvéd-szurkolók, hogy csapatuk a Soroksár ellen is begyűjti a három pontot – csakhogy a vendégek kimondottan jó formában érkeztek a Bozsik Arénába, hiszen tavasszal eddig 13 pontot szereztek. Ezúttal azonban nem jött ki a lépés Lipcsei Péter együttesének, amely az első félidő végén alakított ki először helyzetet, addigra pedig már háromgólos előnyben volt a házigazda. A gólgyártást Nyitrai Bence kezdte, aki távoli lövéssel mattolta Mergl Szabolcsot. A folytatásban Kerezsi Zalán percei következtek: előbb közvetlen közelről kotorta a kapuba a labdát, majd Kovács Nikolasz kiugratása után nem hibázta el a ziccert.

A második félidőben sem változott számottevően a játék képe, a Honvéd irányított, és Lőrinczy Attila tekerésével tovább növelte előnyét. Az utolsó negyedórában egyre gyakrabban jutott el ellenfele tizenhatosáig a Soroksár, Korozmán Kevin révén szépítettek is a vendégek, de ennél többre nem futotta az erejükből. A Honvéd fölényes és megérdemelt győzelmet aratott a labdarúgó NB II 25. fordulójában. 4–1

Nehezen tudták elválasztani a labdától a vendégek a Honvéd-játékosokat (Fotó: Földi Imre)