Az Ajka elnapolta a nyíregyházi bajnokavatást, vereségével a Szpari a feljutását sem tudta bebiztosítani

2024.04.29. 21:55
Beke Péter volt a legaktívabb nyíregyházi, de a kapuba ő sem tudott betalálni (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB II 30. fordulójának záró mérkőzésén az Ajka hazai pályán 1–0-ra legyőzte a bajnoki címre aspiráló Nyíregyházát, amely nemhogy az aranyérmét nem tudta biztossá tenni hétfő este, egyelőre a feljutás sem sikerült neki.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ
FC AJKA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–0 (0–0)
Ajka, Városi Sportcentrum, 1500 néző. Vezette: Molnár Attila (Ország Péter, Vörös Dániel)
AJKA: Szabados – Tóth G., Tar, Kenderes, Csemer – Görgényi (Szűcs K., 85.) – Babos B., Sejben (Pantovics, 85.), Csizmadia Z., Zsolnai R. (Nagy K., 67.) Szarka Á. (Borsos F., 75.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
NYÍREGYHÁZA: Fejér B. – Baki (Vass P., 89.), Alaxai, Temesvári A. – Farkas B., Sigér Á., Nagy D., Nagy B. – Gresó (Tamás O., 63.), Beke P. (Novák Cs., 59.), Kovácsréti. Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Kenderes (61.)
MESTERMÉRLEG
Schindler Szabolcs: – Fantasztikus mérkőzésen fantasztikus sikert arattunk, amivel ismét bizonyítottuk, hogy az NB II-ben a helyünk.
Tímár Krisztián: – Az elmúlt hetek nagy terhelése miatt kicsit tompábbak voltunk. Nem úgy játszottunk, ahogy megbeszéltük, így csak gratulálni tudunk az Ajkának.

ÖSSZEFOGLALÓ

Nagyot fordult a világ egy idény alatt a Nyíregyháza Spartacusszal, amely az előző évad végén kis híján kiesett az NB II-ből, 18. helyezettként osztályozót kellett játszania a bennmaradásért, most viszont az új vezetőedzővel, Tímár Krisztiánnal olyan formajavulást mutatott be, hogy már négy fordulóval a vége előtt bajnok lehetett volna Ajkán. Vendéggyőzelem esetén ugyanis biztossá vált volna: a Szpari megnyeri a Merkantil Bank Liga 2023–2024-es kiírásának aranyérmét – de döntetlennel is biztossá tette volna feljutását az első osztályba. A forduló előtt a 11. helyen álló ajkaiak azonban nem akartak ehhez asszisztálni.

Bátran kezdett a hazai csapat, igyekezett tartani a labdát a Szpari térfelén, de az első helyzet a vendégek előtt adódott, a 12. percben Beke Péter harcolt a labdáért a tizenhatoson belül, oda tudta kanalazni Gresó Mátyás elé, akinek kilencméteres, középről érkező lapos lövését Szabados István lábbal védte. Az első félidő közepén jó hat-nyolc percen át igazi csontzene szólt az ajkai stadionban, lényegében egy percnél tovább nem volt folyamatos a játék, egymás után érkeztek a keményebbnél keményebb belépők mindkét fél részéről – nehezen érthető, mi szükség volt erre az adok-kapokra. Meddő mezőnyfölényben játszott a Nyíregyháza, kezdeményezőbb volt, sokat tartózkodott az ellenfél térfelén a labdával, de helyzetekig nem jutott el. A 41. percben ellenben nagy lehetőség adódott az Ajka előtt: Sejben Viktor passzával Babos Bence ugrott ki, már lövőhelyzetben volt, ám hatalmas sprintet vágott ki és visszaért Alaxai Áron, aki az ötös jobb csücskénél még bele tudott érni a lövésbe, a labda így az alapvonalon túlra gurult.

A fordulás után, az 51. percben is az Ajkának volt helyzete – a mérkőzés addigi legnagyobbja! Bal oldali hazai szöglet után hét méterről fejelt Csizmadia Zoltán, a labda előbb a földre pattant, majd a lécen csattant. Ezt még megúszta a szabolcsi együttes, a 61. percben azonban már nem volt pardon. Az Alaxai Áron által kifejelt labdát Csizmadia Zoltán lekészítette Kenderes Zoltánnak, aki 20 méterről jobbal nagy erővel tüzelt a jobb alsó sarokba.

A 80. percben volt ugyan egy jó távoli próbálkozása a vendégeknek Tamás Olivér révén, de az sem találta el a kaput, így lényegében nem volt igazán nagy helyzete az egész mérkőzésen a Tímár-csapatnak. Továbbra is nagyon valószínű, hogy feljut, és NB II-es bajnok lesz az idény végén a Nyíregyháza – de egyelőre még mindkettőre várnia kell. 1–0