MK: Wittrédi-tripla, pécsi ötös, kiküzdötte a Videoton

2014.09.23. 16:50
null
Fejes fejesével nyert a Vidi a Szigetszentmiklós otthonában (Fotó: <a href="http://www.vidi.hu/" target="_blank"><strong>vidi.hu</strong></a>)
A labdarúgó Magyar Kupa 3. fordulójának keddi mérkőzésein a Videoton, a Budapest Honvéd és a Csákvár is hátrányból fordítva nyert, a Pécs a csereként triplázó Wittrédi vezérletével ötöt vágott Kozármislenyben, a Szolnok pedig Nagyatádon harcolta ki a nyolcaddöntőbe kerülést.

Parádésan kezdte az idényt a Videoton, hiszen ebben a szezonban eddig mind a 12 tétmérkőzését megnyerte, és ezeken 47–3-as gólkülönbséget tudott felmutatni.

Az NB I góllövőlistáját tíz találattal vezető Nikolics és a négygólos Juhász is csak a kispadon kezdett, ennek ellenére meglepetésként hatott, hogy a 9. percben a házigazda jutott előnyhöz, Hevesi-Tóth lőtte ki a tizenhatos sarkáról a jobb felsőt (1–0).

Sőt, a 19. percig akár újabb két gólt is szerezhettek volna a szigetszentmiklósiak, Kollega beadásai után Pollák került kétszer helyzetbe, de mindkétszer kevéssel célt tévesztett. A félidő derekán Kollega újabb centerezését Fekete terelte kapura, de gól ebből sem esett.

A fordulást követően egyből egyenlítettek a fehérváriak, egy szöglet után az első kupafordulóban duplázó, a másodikban triplázó Feczesin fejelt a kapuba (1–1).

Maradt támadásban az élvonal listavezetője, de az utolsó negyedóra kezdetén így is örülhetett, hogy nem kapott újabb gólt, Kollega ziccerénél Calatayud védett.

Nem sokkal később pedig megszerezte a győztes gólt is a Vidi, újabb sarokrúgás után Fejes stílszerűen fejessel döntött (1–2).

SZTK-Erima–Videoton 1–2 (a gólok 4:00-nál, 52:10-nél, 1:20:30-nál)

A Honvéd sem kezdett túl jól, és az első negyedóra végén a kispestiek is hátrányba kerültek. A BKV előnye azonban már a szünetig sem tartott ki, és Alcibiade emelésével egyenlített a vendégcsapat, amely a második félidő derekán Gazdag távoli tekerésével fordított. A 74. percben egy szöglet után Baráth került helyzetbe, és laposan a kapuba lőtt (1–3).

A másodosztályú Csákvár hálója is hamar megrezdült Kazincbarcikán, de a rendes játékidő hosszabbításában itt is összejött a fordítás a vendégek részéről (1–2). A hazai csapatnál kedden korábban lemondott a vezetőedző Koleszár György. A Pécsnek erre nem volt szüksége, Márkvárt büntetője és Heffler Norbert második félidő eleji találata után az 58. percben beálló Wittrédi triplázott, így az élvonalbeli együttes kiütéssel nyert a Kozármisleny otthonában (0–5).

MAGYAR KUPA
3. FORDULÓ
SZEPTEMBER 23., KEDD

SZTK-ERIMA (II.)–VIDEOTON 1–2 (1–0)
Szigetszentmiklós, 600 néző. Vezette: Nagy R. (Varga Zs., Márkus T.)
SZTK-ERIMA: Sánta – Benkő-Bíró, Kornis, Tóth F., Pollák – Puskás G., Hevesi-Tóth (Osváth A., 74.), Bonifert (Kvekveskiri, 71.), Sipos B., Kollega – Fekete Á. (Jasarevic, 68.). Vezetőedző: Vágó Attila
VIDEOTON: Calatayud – Heffler T., Caneira (Szolnoki, 81.), Sakla, Fejes A. – Trebotic, Nagy Zs. – Álvarez, Kleinheisler (Kovács I., 68.), Pajac (Oliveira, 76.) – Feczesin. Vezetőedző: Juan Carillo
Gólszerző: Hevesi-Tóth (1–0) a 9., Feczesin (1–1) a 47., Fejes A. (1–2) a 78. percben

BKV ELŐRE (III.)–BUDAPESTI HONVÉD 1–3
(1–1)
Sport utca,
300 néző. Vezette: Barna G. (Becséri G., Kiss B.)
BKV: Bozsó – Major, Kálmán, Nyárasdi – Tóth A., Papp T., Marczinka, Csikortás – Babos (Varga B., 64.), Dobó (Juhász M., 56.), Huller (Schmidt, 76.). Vezetőedző: Soós Imre
HONVÉD: Kemenes – Baráth, Ignjatovics, Alcibiade – Nagy G., Gazdag, Godoy, Hidi (Vécsei, 77.), Holender (Vidovics, a szünetben) – Mancini (Bobál G., 57.), Youla. Vezetőedző: Pietro Vierchowod
Gólszerző: Major (1–0) a 14., Alcibiade (1–1) a 40., Gazdag (1–2) a 66., Baráth (1–3) a 74. percben

NAGYATÁDI FC (III.)–SZOLNOKI MÁV (II.) 0–2 (0–1)
Nagyatád, 300 néző. Vezette: Molnár A. (Kepe, Kulmann)
NAGYATÁD: Vörös Á. – Kuckó, Rácz L., Kiss A., Kovac (József, 81.) – Takács M., Garai – Márton, Böjte (Fábián, 73.), Nikolics V. – Csató (Horváth G., 60.). Edző: Papp Zoltán
SZOLNOK: Pokorni – Bohner, Vári, Lengyel B., Fritz – Kenderes, Mundi – Nagy I., Hamar Á. (Urbin, 68.), Magos (Kállai I., 82.) – Tóth D.(Rokszin, a szünetben). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Magos (0–1) a 12., Rokszin (0–2) a 81. percben

KAZINCBARCIKAI SC (III.)–CSÁKVÁR (II.) 1–2 (1–0)
Kazincbarcika, 250 néző. Vezette: Karakó F. (Kelemen A., Bozó Z.)
KBSC: Szabó I Á. - Nagy P., Lakatos, Katona A., Zimányi Á. – Kovács P., Irhás, Illés R. (Szabó II Á., 77.) – Lipusz, Nehéz (Montvai, 83.), Illés G. (Bene A., 69.) Megbízott edző: Vincze Richárd
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Sötét, Hajdú S., Köntös – Imrik (Domján, 63.), Bakos (Molnár P., 63.), Molnár Cs., Borzsay (Horváth R., a szünetben) – Gajdos, Mihály. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Nehéz (1–0), a 4., Domján (1–1), a 69., Mihály (1–2) a 90. percben

KOZÁRMISLENY(III.)–PÉCSI MFC 0–5
Kozármisleny, Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Berger
KOZÁRMISLENY: Molnár – Erdős, Gajág (Szabó 58.), Fellai, Szabó – Nagy K., Fenyvesi, Nagy E., Puskás – Lauer (Várda 67.), Tóth (Szívós 78.). Vezetőedző: Németh Zsolt
PÉCSI MFC : Polekszics – Nagy, Romic, Causic, Uzoma – Horváth (James 72.), Márkvárt – Kővári, Szatmári (Pölöskey 46.), Heffler – Frőhlich (Wittrédi 60.). Vezetőedző: Véber György
G.: Márkvárt 18. – 11-esből, Heffler N. 48., Wittrédi 62., 65., 83.