Légióskörkép: Gazdag és Sallói beérte Nikolicsot, Szalait elbúcsúztatta a Freiburg

2024.05.13. 12:09
Gazdag Dániel Nikolics Nemanját és Thierry Henryt is beérte az MLS góllövőlistáján (Fotó: Getty Images)
Gazdag Dániel és Sallói Dániel ugyanazon a játéknapon érte be Nikolics Nemanját, így jelenleg hármas holtverseny van az észak-amerikai profi labdarúgóbajnokság, az MLS magyar góllövőlistájának élén, hiszen pályafutása során mindhárom játékos 51-szer volt eredményes az Egyesült Államokban.

Gazdag Dániel egyébként egy meccsel korábban rekordot is döntött, a Philadelphia Union történetének legeredményesebb játékosává vált, s jelenleg 58 gólnál jár minden sorozatot figyelembe véve.

Gazdag az Orlando City, Sallói a Houston elleni mérkőzésen érte be az MLS-ben 51-szer eredményes Nikolics Nemanját (és a New York Red Bullsban szintén 51 gólt szerző Thierry Henryt), újabb góljaikkal pedig beérhetik Zlatan Ibrahimovicot is az MLS külföldi játékosainak góllövőlistáján (a Transfermarkt nem a legfrissebb adatokat mutatja).

Légiósaink közül Kerkez Milos (Bournemouth) és Balogh Botond (Parma) is eltiltását töltötte, így nem léphetett pályára klubjában. Sallai Roland kezdőként 89 percet játszott a Freiburg Heidenheim elleni hazai, 1–1-es döntetlenre végződő meccsén. A mérkőzésen nem lépett pályára Szalai Attila, akit a Hoffenheim télen adott kölcsön a Freiburgnak, amely a mérkőzés előtt a nyáron távozó többi játékos mellett a magyar válogatott védőt is elbúcsúztatta, azaz Szalai Attila kölcsönszerződése lejártával visszatér a Hoffenheimhez az idény végeztével.

A magyar légiósok klubjai nem remekeltek Németországban, Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig kisebb meglepetésre otthon nem tudta legyőzni a Werdert (1–1), Schäfer András klubja, az Union Berlin pedig 3–2-re kikapott Kölnben.

A szlovén élvonalban először kapott kezdőként lehetőséget a 21 éves Tanyi Barnabás. A Debrecenben nevelkedő, 2016 és 2023 között az Egyesült Államokban pallérozódó játékos meghálálta vezetőedzője bizalmát, ugyanis az Aluminij színeiben az első félidő végén egy gólpassz után két gólt is szerzett, csapata pedig 4–1-re nyert a Rogaska vendégeként.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Vancsa Zalán csapata, a belga másodosztályú Lommel 3–1-re nyert a Deinze ellen a rájátszás döntőjének visszavágóján és kivívta a Kortrijk elleni, első osztályba jutásért rendezett oda-vissza vágós párharcot. Vancsával ellentétes utat járhat be Lengyelországban Novothny Soma, ugyanis klubját, a Ruch Chorzówot egy másik magyar, Eppel Márton csapata, a Warta Poznan ejtette ki azzal, hogy a hétvégi fordulóban 1–0-ra kikapott az alsóházban a Puszczától.

Hapoel Beer Seva–Maccabi Bnei Reine 2–1
Bnei Reine: Koszta Márk végigjátszotta a mérkőzést.

MÁJUS 10., PÉNTEK

AUSZTRIA
2. liga
Bregenz–Stripfing 0–2
Bregenz: Herbály Tamás végigjátszotta a találkozót.

AZERBAJDZSÁN
Premyer Liqasi
Neftci Baki–Kapaz 5–1
Neftci: Tamás Márk végigjátszotta a találkozót.

FRANCIAORSZÁG
Ligue 1
Nice–Le Havre
Le Havre: Loic Nego a 72. percben állt be csereként.

HOLLANDIA
Eerste Divisie (II. osztály)
Eindhoven FC–Den Bosch 2–0
Den Bosch: Hegyi Krisztián végigjátszotta a mérkőzést.

NÉMETORSZÁG
2. Bundesliga
Paderborn–Hamburger SV 1–0
Hamburg: Németh András a kispadról követte végig a találkozót.

OLASZORSZÁG
Serie B
Spezia–Venezia 2–1
Spezia: Nagy Ádám végigjátszotta a találkozót.
Reggiana–Parma
Parma: Balogh Botond eltiltás miatt kihagyta a meccset.

ROMÁNIA
Superliga, felsőház
Sepsi OSK–Rapid Bucuresti 3–2
Sepsi: Kecskés Ákos sérült, Varga Kevin a 45+1. percben gólpasszt adott, a 78. percben lecserélték, Varga Roland csereként állt be a 78. percben.

SPANYOLORSZÁG
La Liga
Alavés–Girona 2–2
Girona: Yaakobishvili Antal nem volt a meccskeret tagja.

SVÁJC
Super League, alsóház
Lausanne–Basel 0–0
Lausanne: Szalai Gábor végigjátszotta a mérkőzést.

MÁJUS 11., SZOMBAT

ANGLIA
Premier League
Bournemouth–Brentford 1–2
Bournemouth: Kerkez Milos eltiltás hatálya alatt áll.

AUSZTRIA
Bundesliga, alsóház
Austria Lustenau–BW Linz 1–0
Lustenau: Tiefenbach Dániel végig a pályán volt.

CIPRUS
Cyta Championship, felsőház, 36. forduló
APOEL–AEK Larnaca 1–1
AEK Larnaca: Gyurcsó Ádám a 66. percben állt be.
Paphosz–Omonia 1–1
Omonia: Lang Ádám sérült.

MLS
Philadelphia Union–Orlando City 2–3
Philadelphia: Gazdag Dániel végigjátszotta a mérkőzést, a 66. percben büntetőből eredményes volt.
Sporting Kansas City–Houston Dynamo 1–2
Kansas City: Sallói Dániel végigjátszotta a mérkőzést, a 61. percben betalált.

GÖRÖGORSZÁG
Janina–Volosz 1–1
Janina: Nagy Gergely nem volt a keretben.
Volosz: Kovács Dániel nem volt a keretben.

LENGYELORSZÁG
Ekstraklasa
Raków–Pogon Szczecin 2–1
Raków: Baráth Péter a 75. percben állt be.

NÉMETORSZÁG
Bundesliga
RB Leipzig–Werder Bremen 1–1
RB Leipzig: Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt.
Freiburg–Heidenheim 1–1
Freiburg: Sallai Roland kezdőként 89 percet játszott, Szalai Attila a kispadon ült.
1. FC Köln–Union Berlin 3–2
Union Berlin: Schäfer András végig a pályán volt.
Hertha BSC–Kaiserslautern 3–1
Hertha: ifj. Dárdai Pál kezdőként 79 percet játszott, Dárdai Márton végig a pályán volt, Dárdai Bence nem volt a keretben.

SZLOVÉNIA
Prva Liga (I. osztály)
NK Rogaska–Aluminij 1–4
Alumnij: Tanyi Barnabás kezdett, két gólt szerzett, az 58. percben lecserélték.

MÁJUS 12., VASÁRNAP

BELGIUM
Challenger Pro League (II. osztály), rájátszás a feljutásért, döntő, visszavágó
Deinze–Lommel 1–2
Lommel: Vancsa Zalán végigjátszotta a mérkőzést.

DÉL-KOREA
K League
Ulszan HD–Kimcson Szangmu 2–2
Ulszan: Ádám Martin kispados volt, és nem állt be.

HORVÁTORSZÁG
1. HNL
Istra 1961–Hajduk Split 1–1
Hajduk Split: Kleinheisler László nem volt tagja a meccskeretnek.

Ekstraklasa
Puszcza–Warta Poznan 1–0
Warta Poznan: Eppel Márton a 31. percben lépett pályára csereként.

SVÁJC
Super League, felsőház
St. Gallen–Servette 1–1
Servette: Bolla Bendegúz a 77. percben lépett pályára csereként.

SZERBIA
Topolya–Csukaricski 2–0
Topolya: Sós Bence a 84. percben lépett pályára csereként.

SZLOVÁKIA
Niké liga, felsőház
Dunaszerdahely–Nagyszombat 1–0
DAC: Vitális Milán és Csinger Márk végigjátszotta a mérkőzést, Damir Redzic a 46. percben lépett pályára.