Női kézi Eb: összeomló dánok, elődöntőben a spanyolok

2014.12.17. 19:50
A magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokság középdöntőjének záró fordulójában Spanyolország 29–22-re legyőzte a végére összeomló Dániát, ezzel bejutott az elődöntőbe, amelyben Montenegró lesz az ellenfele.

Egyszerű volt a képlet a spanyol–dán meccsen, aki nyer, elődöntős, míg az iksz a dánoknak kedvezett volna.

A spanyolok jól kezdtek, 3–1-re vezetni tudtak, de utána fordítottak a dánok. Sokáig egyik csapat sem tudott elmenni egynél több találattal, de a félidő hajrája a spanyoloké volt. Nerea Pena hozta az Eb-n látott jó formáját, míg a kapuban Silvia Navarro védett biztosan. Túloldalon kollégája, Sandra Toft ezúttal nem tudott annyit hozzátenni, mint korábban, jött is a csere. A dánok először a 28. percben alkalmazták az ellenünk bevált taktikát, hogy egyenlő létszámnál is felvette Kristina Kristiansen a megkülönböztető trikót, ekkor már néggyel mentek a spanyolok, akik 15–12-re álltak a szünetben.

A spanyolok lendületben maradtak, a dánok sehogyan sem találták a megoldást támadásban, Penáék pedig a 45. percre hétgólos előnyre tettek szert. Ekkor már az idővel is játszhattak, az üres kapus helyzetet sem vállalták el távolról. A dánok teljesen összezuhantak a végére, az 54. percre meglett a közte tíz(28–18). A spanyolok 29–22-es győzelemmel, második helyen jutottak be a pénteki elődöntőbe, amelyben Montenegróval találkoznak.

Ez azt jelenti, hogy a magyar csapatnak már csak a győzelem jó Norvégia ellen a budapesti helyosztóhoz. Döntetlen esetén negyedik helyen zárunk a csoportban, és a 7. vagy a 8. helyen végzünk, míg vereség esetén a 9. pozícióban fejezzük be a kontinenstornát.