Serie A: fordulatos meccsen hat gól – a Milan nem bírt a Genoával

B. D. K.B. D. K.
2024.05.05. 20:00
Ezzel a döntetlennel immár hat tétmérkőzés óta nyeretlen a Milan (Fotó: Getty Images)
Az AC Milan odahaza 3–3-as döntetlenre végzett a Genoával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Jó kis mérkőzést láthattunk! Korán, már az 5. percben vezetést szerzett a Genoa, Mateo Retegui büntetőből volt eredményes (0–1). VIDEÓ ITT!

A Milannak több helyzete is volt, a rendes játékidő utolsó percében pedig Alessandro Florenzi révén összejött az egyenlítés (1–1). VIDEÓ ITT!

A szünet után nem sokkal ismét előnybe kerültek a vendégek, ezúttal Caleb Ekuban bólintott a kapuba (1–2). VIDEÓ ITT!

A 69. percben Olivier Giroud került szembe a kapussal, de egy kicsit elflegmázta a ziccert, rosszul pörgetett alá a labdának. A Milan azonban maradt lendületben, nem sokkal később Matteo Gabbia szöglet után fejjel egalizált (2–2). VIDEÓ ITT!

Három perccel később a korábban nagyot hibázó Giroud kapásból előnybe juttatta csapatát (3–2). VIDEÓ ITT!

Amikor már azt gondoltuk volna, innentől a Milan győzelme nem kérdéses, egy furcsa góllal egyenlített a Genoa, a labda Reteguiról pattant a kapuba (3–3). VIDEÓ ITT!

Döntetlen lett a vége, így a Milan már hat tétmérkőzés óta nyeretlen.

OLASZ SERIE A
35. FORDULÓ
Milan–Genoa 3–3 (Florenzi 45., Gabbia 72., Giroud 75., ill. Retegui 5., 87. – az elsőt 11-esből, Ekuban 48.)
Korábban
Empoli–Frosinone 0–0
Hellas Verona–Fiorentina 2–1 (D. Lazovics 13. – 11-esből, Noslin 59., ill. Castrovilli 42.)
Cagliari–Lecce 1–1 (Mina 26., ill. Krstovic 84.)
Kiállítva: Gaetano (Cagliari, 44.)