Ismét győzött a Real, és már harmadik

Vágólapra másolva!
2005.10.02. 21:07
Címkék
Egymás után a harmadik győzelmét aratta a Real Madrid a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban, miután a királyi gárda ma a Bernabéu-stadionban 4-0-ra legyőzte a Real Mallorca csapatát. Vanderlei Luxemburgo, a brazil vezetőedző együttese ezzel az ötödik helyről a harmadikra lépett előre, megelőzve a címvédő Barcelonát és az Osasunát.
Roberto Carlos hátára honfitársa, Ronaldo mászik rá, de akadnak társai is Baptista, Helguera és Pablo Garcia (jobbra) személyében
Reuters
Reuters

Nagyszerű napot fogott ki a Real Madrid ma este a spanyol bajnokság hatodik fordulójának utolsó előtti mérkőzésén. Az otthon játszó blancóck a 33. percben Ronaldo révén szerezték meg a vezetést (1-0), amit a félidő lefújása előtt nem sokkal Roberto Carlos álomgólja követett. A brazil védő David Beckham szögletre után a 16-os előteréből, kapásból lőtt a Mallorca kapujának bal oldalába (2-0).

A szünet után Real Madrid-fesztivállá változott a mérkőzés. A 66. percben Roby Carlos ismételten betalált, ezúttal szabadrúgásból volt eredményes (3-0), majd a 77. percben a mallorcai Ballesteros kiállítása után egy harmadik brazil, Júlio Cesar Baptista is feliratkozott a listára (4-0), így gólarányt javított a királyi gárda.

Vanderlei Luxemburgo együttese remek formába lendült, ezt jelzi, hogy a legutóbbi három bajnoki mérkőzését megnyerte, méghozzá úgy, hogy 10 gólt szerzett, miközben csak egyet kapott. Ha ehhez hozzávesszük az Olympiakosz Pireusz elleni 2-1-es sikert a Bajnokok Ligájában, akkor a mérleg még kedvezőbb képet mutat.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (Primera División), 6. forduló

Real Madrid - Real Mallorca 4-0 (2-0)

Gólszerzők: Ronaldo (33.), R. Carlos (45., 66.), Baptista (77.)

A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI:
  • Barcelona-Zaragoza 2-2 (Ronaldinho 79.-11-esből, Eto'o 89., ill. Milito 48., 53.)
  • Getafe-Valencia 2-1 (Riki 44., Redondo 89., ill. Villa 31.)
  • Deportivo-Osasuna 0-1 (Munoz 16.)
  • Racing Santander-Alavés 1-2 (Juanjo 77. ill. Wesley 32., Carpintero 90.)
  • R. Sociedad-Betis 1-1 (Kovacsevics 46. ill. Juanito 21.)
  • Sevilla-Espanyol 0-1 (Fredson 14.)
  • Villarreal-Athletic Bilbao 3-1 (Riquelme 45., José Mari 61., Senna 77. ill. Etxeberria 19.)
  • Cádiz-Celta 1-1 (Flerquin 14. ill. F. Baiano 24.)
  • Malaga - Atlético Madrid 0-2 (F. Torres 66. - 11-esből, Kezsman 75.)