Szenzáció Indian Wellsben: kikapott a világelső Roger Federer

K.E. K.E.K.E. K.E.
2007.03.12. 11:14
Még csak a második fordulón jutottak túl az Indian Wellsben zajló, 3,285 millió dollár összdíjazású férfi tenisztornán a játékosok, ám minden bizonnyal máris megszületett a torna szenzációja, bárhogy is alakuljon a folytatás. Az első helyen kiemelt svájci Roger Federer ugyanis két játszmában kikapott az argentin Guillermoi Canastól.
Federer lába ápolásra szorult
Reuters
Reuters

A svájci világelső az első fordulót erőnyerőként még kihagyta, így ő csak a másodikban mutatkozott be. A főtáblán csak szerencsés vesztesként rajthoz álló Canas addigra két 6:1-s játszmával már lelépte a cseh Jan Hajeket, tehát jó formában érezhette magát a Federer elleni mérkőzés előtt.

Az első játszma még érdekesen alakult - 7:5 a dél-amerikainak -, a másodikban aztán Federer csupán két játékot tudott nyerni. A svájci a mérkőzésen nem volt teljesen egészséges – lábát kellett ápolni, a találkozó után elmondta, azért mert felhólyagosodott –, de a vereséget egyáltalán nem fogta erre.

„Egy tornán az első meccs mindig különösen nehéz – mondta a találkozó után Federer. - A vereségem számomra azt bizonyítja, hogy az élmezőny milyen szoros és milyen sokan tartoznak bele. Legutóbb két éve veszítettem mérkőzést az első fordulómban.”

A svájci 41, győztesen megvívott mérkőzés után szenvedett vereséget - legutóbb 2006 augusztusában Andy Murray bizonyult jobbnak nála, Cincinnatiban -, pedig már csupán öt mérkőzésre volt a legendás argentin Guillermo Vilas 46 győzelmet számláló rekordjától.

Most autogram sincs, pedig igény lenne rá
Reuters

Persze, Federer könnyen beszél, illetve veszít. Világelsőségét még jódarabig senki és semmi nem veszélyezteti: immár 161. hete állt megszakítás nélkül az ATP-világranglista első helyén, amellyel az amerikai Jimmy Connors 30 éve fennálló rekordját döntötte meg a közelmúltban. Indian Wellsben 2006-ban, 2005-ben és 2004-ben sem talált legyőzőre.

„Óriási dolognak tartom a világelső legyőzését - így a 29 éves argentin -, tökéletesen érzem magam. Erről a győzelemről csak álmodni mertem, bár nem igazán hittem benne. Ez egy önbizalomnövelő siker volt számomra a folytatásra.”

Canas csak a múlt szeptemberben térhetett vissza az elitbe, miután letöltötte 15 hónapos, doppingolásért kimért eltiltását.

Nem mellékesen persze nem egy nímand verte meg a világelsőt, Canast 2005-ben karrierje csúcsán a nyolcadik helyen jegyezték az ATP-világranglistán. Jelenleg ugyanitt a 60. helyen áll.

Canast a selejtező utolsó fordulójában a német Alexander Waske ugyan legyőzte, de miután a belga Xavier Malisse sérülés miatt visszalépett a tornáról, mégis ott lehetett a főtáblán.

Az argentin harmadszor találkozott pályafutása során Federerrel: 2002-ben Torontóban 7:6, 7:5-re le is győzte, ám 2005-ben Indian Wellsben 6:3, 6:1-re kikapott tőle.

Csak a rend kedvéért jegyezzük meg: Canasra a legjobb harminckettő között a spanyol Carlos Moyá vár.