Férfi kézi NB I: a PLER győzelmével kiesett a NEKA

2024.05.18. 19:59
A PLER győzelmével kiesett a NEKA (Fotó: plerbudapest.hu)
Kiesett a NEKA a férfi kézilabda NB I-ből, mivel a PLER-Budapest otthon 33–26-ra legyőzte a Csurgót szombaton az alapszakasz utolsó mérkőzésén.

A somogyiak egyszer sem vezettek az egész mérkőzésen – amelynek számukra már nem volt tétje –, a 18. percben 13–5-ös hátrányban voltak. Kránitz Zoltán 17 védéssel, Bozso Andjelics hét, Sunajko Filip és Tóth Ádám hat góllal vette ki részét a fővárosiak sikeréből. A túloldalon Gábor Marcell kilencszer talált be.

A Nemzeti Kézilabda Akadémia együttese három szezont töltött az élvonalban, 2022-ben a 12., tavaly a 8. helyen végzett.

Az már korábban eldőlt, hogy a Fejér-B.Á.L. Veszprém sereghajtóként búcsúzik az első osztálytól, ahova az NB I/B bajnokaként a Győri ETO-UNI FKC, második helyezettjeként vagy a Szigetszentmiklósi KSK, vagy az Optimum Solar-Békési FKC jut fel.

FÉRFI KÉZILABDA  NB I
PLER BUDAPEST–CSURGÓI KK 33–26 (19–14)
BUD Aréna, 1000 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
PLER: KRÁNITZ – TÓTH Á. 6 (2), MARKEZ 8, ANDELIC 7, SIMOTICS 4, Várszegi 1, Vizler 1. Csere: Takács Á. (kapus), Groff, Farkas T., SUNAJKO F. 6, Fodor M., Zalai, Bak, Fekete Á., Chaouachi. Edző: Lepsényi Sándor
CSURGÓ: Holló – Gebhardt 3, Zobec, Vasvári 1, Szeitl 2, Herceg 1, Bazsó 3. Csere: Füstös, Benkő (kapusok), Krsmancic 3, Mazurek 3, Zagar 1, Papp T., GÁBOR M. 9 (6), Borsos T. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–1. 16. p.: 12–4. 23. p.: 15–10. 40. p.: 21–17. 45. p.: 26–20. 53. p.: 30–23.
Kiállítások: 12. ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/6
MESTERMÉRLEG
Lepsényi Sándor: – Csodálatos játékosokkal, igazi hősökkel dolgozhattam együtt. A vezetőség minden segítséget megadott, és a csodálatos közönségünk is.
Baranyai Norbert: – Nehéz mit mondani, ez a helyzet méltatlan volt a csapatokkal szemben. Amennyire lehet, tüzeltem a játékosokat, sajnos így sikerült.