A Barcelona 2–0-ra nyert az Almería otthonában a La Liga 36. fordulójában.

Almería, Power Horse Stadium, 15 543 néző. Vezette: Javier Rojas
UD Almería: Luís Maximiano – Pubill (Pozo, 81.), Montes, Chumi, Bruno Langa – Jonathan Viera (Melero, 69.), Marcos Pena, Robertone – Baptistao (Luis Suárez, 59.), Lozano (Luka Romero, 59.), Embarba (Centelles, 80.). Vezetőedző: Mel Perez
Barcelona: Ter Stegen – Koundé, Cubarsí, Ínigo Martínez, Fort (Cancelo, 73.) – Pedri (Romeu, 83.), Sergi Roberto (Christensen, 69.), Fermín López – Yamal, Lewandowski (Joao Félix, 69.), Ferran Torres (Vitor Roque, 73.). Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Fermín López (14., 67.)

A már korábban kieső Almería azért hajtott ezen a bajnokin, mert szerette volna elkerülni, hogy szégyenszemre hazai siker nélkül zárja az idényt, a Barcelonának a második hely megszerzéséért volt fontos a három pont.

Jobban kezdtek a vendégek, megvillant Lamine Yamal, aki később lőtt egy kapufát is, miként a másik oldalon Adrián Embarba – a két kapufa között gólt szerzett a Barcelona, Héctor Fort beadását okosan fejelte a léc alá Fermín López. A 17 éves Fort a hatodik bajnokiján már a második gólpasszát adta, Fermín López a 9. gólját szerezte ebben az idényben – a 16 éves Yamal egyébként 16 kanadai pontnál jár.

Nem játszottak rosszul a hazaiak, nagyon élt az első félidőben a rutinos karmester, a 34 esztendős Jonathan Viera és a rutinos brazil csatár, Léo Baptistao is – pár kisebb helyzet után pedig hatalmas ziccert rontott el a hondurasi Choco Lozano, akinek a féltestvére a több magyar klubban is megforduló Luis Ramos, ő most éppen Nyírbélteken játszik, Ibrahima Sidibével egyetemben.

A második félidő derekára elfáradt az Almería, Fermín López újabb gólja minden fontos kérdést eldöntött a 70. percre. A gólt Fort és Sergi Roberto készítette elő, utóbbit lecserélték gyorsan kisebb sérülése miatt, és lement a pályáról Robert Lewandowski is, aki most sem szerzett gólt az Almería ellen, de még harcban áll a gólkirályi címért.

Nem sok minden történt már a hajrában, ez a mérkőzés korábban eldőlt: fontos három pontot szerzett a Barca, lesz még egy „javítási lehetősége” az Almeríának.

Xavinak ez volt a 100. bajnoki mérkőzése a Barcelona mestereként, a csapat a 69. győzelmét aratta az irányításával, ennél több sikert első száz mérkőzésén csak Pep Guardiola (79) és Luis Enrique (75) mondhat magáénak. 0–2