Tóth Milán duplázott, a Vasas három góllal győzött a Bozsik Arénában

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.05.06. 21:53
A fehérben játszó angyalföldiek a vártnál könnyeb sikert arattak a Honvéd otthonában (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 31. fordulójának záró mérkőzésén a Budapest Honvéd a Vasast fogadta. A kiegyenlített első fél óra végén emberhátrányba kerültek a hazaiak, a Vasas pedig ezt kíméletlenül kihasználta, és a félidőben már 3–0-ra vezetett. A második félidő elején kettős emberhátrányba került a Honvéd, újabb gól azonban már nem született.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ
BUDAPEST HONVÉD–VASAS FC 0–3 (0–3)
Budapest, Bozsik Aréna, 3309 néző. Vezette: Bogár Gergő (Máyer Gábor, Nagy Viktor)
BP. HONVÉD: Dúzs – Kovács N. (Eördögh, 75.), Pekár I., Szabó A., Kulbacsuk – Keresztes N. (Bocskay, 75.), Adorján, Lőrinczy (Nyitrai B., 57.) – Kerezsi (Simon B., 87.), Bobál G., Kundrák N. (Krajcsovics, 57.). Vezetőedző: Csertői Aurél
VASAS: Jova L. – Pávkovics, Baráth B., Otigba – Bakti (Girsik A., 82.), Hidi M. S., Berecz Zs., Urblík J. (Hinora, 63.), Doktorics (Bukta, 75.) – Radó (Holender, 63.), Tóth M. (Zimonyi, 75.). Vezetőedző: Gera Zoltán
Gólszerző: Tóth M. (32., 45+2.), Doktorics (43.)
Kiállítva: Adorján (29.), Bobál G. (51.)

„Mindenki a Bozsikba!” – hirdette egy matrica a Kőbánya-Kispest metróállomáson. Nem volt véletlen a felhívás, hiszen az NB II 31. fordulójának zárásaként hétfő este két szebb napokat is megélt csapat, a Honvéd és a Vasas csapott össze egymással a kispesti Bozsik Arénában. A két csapat ezúttal azonban eltérő célokkal vágott neki a rangadónak. A Vasasnak mindenképpen győznie kellett ahhoz, hogy visszaszerezze a második helyet az ETO FC Győrtől, míg a Honvéd számára a bennmaradás bebiztosításához lett volna fontos a három pont.

Jobban kezdte a találkozót a Vasas, azonban az első nagyobb lehetőségek a hazaiak előtt adódtak, de sem Kerezsi Zalán, sem Lőrinczy Attila nem tudott a kapuba találni. A 15. percben Hidi M. Sándor lövését tornázta ki a léc alól Dúzs Gellért, majd a 19. percben Bobál Gergely hiába érkezett üresen a kapu elé, nem tudott betalálni. A 23. percben megint a hazai kapusnak kellett nagyot védenie egy léc alá tartó fejes után. Az első fél óra végén megfogyatkoztak a hazaiak. A röviden kigurított labdára Hidi M. Sándor csapott le, a gólhelyzetben meglóduló játékossal szemben Adorján Krisztián volt szabálytalan, a hazai játékost a játékvezető gondolkodás nélkül kiállította. A piros lapot követően az első félidő végére gyakorlatilag el is döntötte a három pont sorsát az angyalföldi gárda. A 32. percben Bakti Balázs beadása után Tóth Milán lőtt remekül a jobb alsóba 12 méterről, a 43. percben Doktorics Áron 15 méteres balosa kötött ki a kapuban. Az i-re a pontot az első félidő ráadásában Tóth Milán tette fel, aki 14 méterről lőtte ki a bal felső sarkot.

A második félidőben tovább folytatódott a hazaiak vesszőfutása. Az 51. percben Baráth Botond és Bobál Gergely párharca egy könyökössel ért véget, Bogár Gergő játékvezető pedig az eset után kiállította a hazaiak támadóját. Kettős emberelőnyben biztos vezetése tudatában a Vasas nem hajtotta ki magát a második félidőben. Bár adódtak újabb és újabb gólszerzési lehetőségek a vendégek előtt, újabb gólt már nem sikerült szerezniük. A hazai szurkolók sem lehetnek elégedetlenek csapatukkal, hiszen a kispestiek kettős emberhátrányban is becsülettel küzdöttek, és megnehezítették ellenfelük dolgát. A Vasas győzelmével újra fellépett a feljutást érő 2. helyre, míg a Honvéd vereségének köszönhetően még nem érezheti magát bennmaradónak. 0–3