La Liga: kilenc játékossal is nyert a Bilbao

S. B.S. B.
2024.05.03. 22:58
Inaki Williams duplájával nyert a Bilbao (Fotó: Getty Images)
Az Athletic Bilbao 2–0-ra legyőzte a Getafét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójában, pedig a meccs végéig két játékosát is kiállították.

A mérkőzés kiegyenlített volt az elejétől kezdve, egyik gárda sem támadta túl agresszíven a kapukat, de mindkét oldalon akadtak helyzetek. A 27. percben Inaki Williams pontos labdát kapott a tizenhatosnál, és gyönyörűen helyezett a kapu alsó sarkába, megszerezve a Bilbaónak a vezetést.

A fordulás után gyorsan növelte előnyét a Bilbao. Az 51. percben ismét Williams volt eredményes, ezúttal közelről juttatta a labdát a kapuba. A lefújásig a vendéggárdából hárman kaptak pirosat, de csak két, pályán lévő játékost állítottak ki különböző szabálytalanságok miatt (a harmadik kiállított Ernesto Valverde vezetőedző volt). Ugyan az utolsó percekben még ítéltek egy büntetőt Getafénak, de abból sem tudtak gólt szerezni a hazaiak – maradt a 0–2.