PL: Palmer mesternégyest vágott, a Chelsea kiütötte az Evertont

D. Á.D. Á.
2024.04.15. 22:59
Cole Palmer ismét megállíthatatlan volt (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának hétfői meccsén a Chelsea 6–0-ra legyőzte az Evertont.

A Chelsea nagyon hamar rálépett a gázpedálra a kiesés elől menekülő Everton ellen – a 13. percben Cole Palmer Branthwaite-et fűzte be csúnyán, majd sarokkal Nicolas Jacksonnak passzolt. A csatár egyből visszatette lövésre, az angol játékos pedig állítás nélkül kilőtte a jobb alsó sarkot.

Palmerrel nem tudott mit kezdeni az Everton védelme, a 18. percben egy kipattanóból fejelt gólt, majd szűk tíz perccel később Pickford hatalmas hibája után emelt az üres kapuba. A vendégek borzasztóan gyengén védekeztek, az első félidő végén még Jackson is eredményes volt egy szép átvétel és lapos lövés után.

A 4–0-s előny tudatában igencsak visszavett a Chelsea, de így sem maradtak gól nélkül a hazai szurkolók: a 64. percben Palmer tizenegyesből megszerezte a negyedik találatát is, ezzel beérte a Premier League-góllövőlistájának éllovasát, a 20 gólos Erling Haalandot.

A hajrában a csereként pályára lépő fiatal tehetség, Alfie Gilchrist is bevágott egy kipattanót, így alakult ki a 6–0-s végeredmény.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
Chelsea–Everton 6–0 (Palmer 13., 18., 29., 64. – az utolsót 11-esből, N. Jackson 44., Gilchrist 90.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
West Ham United–Fulham 0–2 (A. Pereira 9., 72.)
Liverpool–Crystal Palace 0–1 (Eze 14.)
Arsenal–Aston Villa 0–2 (Bailey 84., Watkins 87.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Manchester City–Luton 5–1 (Hasioka 2. – öngól, Kovacic 64., Haaland 76. – 11-esből, Doku 86., Gvardiol 90+3., ill. Barkley 81.)
Brentford–Sheffield United 2–0 (Arblaster 63. – öngól, Onyeka 90+3.)
Burnley–Brighton 1–1 (Brownhill 74., ill. Muric 79. – öngól)
Nottingham Forest–Wolverhampton 2–2 (Gibbs-White 45+1., D. Oliveira 58., ill. Cunha 40., 63.)
Newcastle United–Tottenham Hotspur 4–0 (Isak 30., 51. A. Gordon 32., Schär 87.)
Bournemouth–Manchester United 2–2 (Solanke 16., Kluivert 36., ill. B. Fernandes 31., 65. – a másodikat 11-esből)