A Honvéd otthonában is győzött a Ferencváros

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.04.20. 16:25
null
A Fradi legyűrte a Honvédot (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I huszonötödik fordulójában az ellenfelénél jobban futballozó Ferencváros Gyömbér Gábor és Leonardo találatával elhozta a három pontot a Budapest Honvéd otthonából. A Fradi zsinórban negyedszer győzött, a Honvéd egymás után negyedszer szenvedett vereséget az élvonalban.

NB I
25. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Ferencváros 0–2
(Gyömbér 28., Leonardo 35. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ellentétes előjelekkel várták a csapatok a Budapest Honvéd–Ferencváros bajnokit, a vendégek ugyanis egyre jobb formába lendültek az elmúlt hetekben, legutóbbi három mérkőzésüket megnyerték, míg a kispestiek szekere lendületesen indult a tavasszal, de mára kátyúba került. A Honvéd zsinórban háromszor kikapott az élvonalban, és bizony annak is örülhetett most, hogy csak kétgólos hátrányba került a szünetig.

Sokat köszönhettek a hazaiak az egykori ferencvárosi Kemenes Szabolcsnak, aki bemutatott pár bravúrt, no és Somáliának, aki kihagyott pár ordító ziccert, ám két szöglet után kétszer is rövidzárlatot kapott a Honvéd-védelem, és ennek két gól lett a vége. Először Mateo Pavlovic lefejelt labdája a gólvonal előtt – és lesen – álló Gyömbér Gáborról a hálóba pattant (0–1), majd Ivan Lovric teljesen fölöslegesen lerántotta egy korner után David Mateost, a büntetőt pedig Leonardo magabiztosan értékesítette (0–2).

Egyetlen kapura lövése akadt a kispestieknek az első félidőben, ez is méterekkel célt tévesztett, és ez volt egyetlen veszélyes támadása is a Honvédnek.

Marco Rossi a szünetben beküldte Arturo Lupolit, majd Andrea Mancinit és Prosser Dánielt is csatasorba állította, de hiába vált sokkal élénkebbé csapata játéka, helyzetig csak elvétve jutott. Lupoli előtt azért adódott egy lehetőség, ám a Parma és az Arsenal közös neveltje a 11-espont környékén a labdát egyik lábával a másikra rúgta...

A másik oldalon Kemenes fogta Mateo Pavlovic közeli fejesét, és szép lassan bele kellett nyugodniuk a kispestieknek (különösen George Ikenne-King piros lapja után), hogy Rossi mester három siker után ezúttal elbukik a Fradi ellen.

Könnyedén és teljesen megérdemelten győzött tehát a Ferencváros, csupán amiatt aggódhatnak a zöld-fehérek, hogy Leonardót és Muhamed Besicet is sérülés miatt kellett lecserélni.

A Fradi egyhuzamban negyedszer győzött, a Honvéd egymás után negyedszer szenvedett vereséget az élvonalban.

THOMAS DOLL: ÚGY JÁTSZOTTUNK, AHOGY ELKÉPZELTEM

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

NYILATKOZATOK
„Annak ellenére, hogy a ferencvárosi játékosok technikailag képzettebbek, mint a kispestiek, számomra elfogadhatatlan, hogy az ellenfél két rögzített szituációból szerezzen gólt, az erőteljes belső védőink mellett – nyilatkozta a kispestiek trénere, Marco Rossi a találkozót közvetítő Sport Tv-nek. – A két félidő között annyi volt a különbség, hogy az első félidőben letámadott minket a Ferencváros, a másodikban pedig arra várt, hogy mi kezdeményezzünk. Azért biztattam, irányítottam a játékosaimat olyan vehemensen, hogy betartsák a taktikai feladatokat, de azért is, hogy folyamatosan tűzben tartsam őket. Mert mindig a klub hagyományaihoz híven kell teljesíteni, hogy még vereség után is emelt fővel hagyhassuk el a pályát.”

„Az első félidőben mutatott játékunkkal elégedett vagyok, jó volt a labdabirtoklási mutatónk, kellően türelmesen játszott a csapat, jó ütemben szereztük a gólokat – értékelt a ferencvárosiakat irányító Thomas Doll. – Nemcsak a két belső védőnkkel vagyok elégedett, akik a góljainknál fontos szerepet játszottak, hanem a komplett védősorunkkal is. Nagyon nehéz egy olyan magas, jó felépítésű támadó ellen védekezni, mint Bonazzoli, mert a Honvéd hosszú labdákkal próbálkozott, de a két belső védő nemcsak hátul, elöl is megállta a helyét.”