Gulácsiék kiütötték a Dortmundot, nyert a Bayern, Sallai büntetőt rontott

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.27. 17:32
Gulácsi Péterék hátrányból verték hárommal a Dortmundot a rangadón (Fotó: Getty Images)
A Dortmund elleni rangadón elért sikerrel nagy lépést tett a Bajnokok Ligája-indulás felé az RB Leipzig, amely hazai pályán hátrányból nyert három góllal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójában. A rekordbajnok Bayern München Harry Kane duplájával fektette két vállra a Frankfurtot, míg a Freiburg emberhátrányban, Sallai Roland kihagyott tizenegyese után pont nélkül maradt otthon a Wolfsburg ellen.

Ígéretes, izgalmas fordulóra, pontosabban játéknapra volt kilátás a német élvonalban, hiszen a Bundesliga történetében most fordult elő először, hogy a tabella első hat helyezettje egymás ellen játszik: a második Bayern a hatodik Frankfurtot, a negyedik RB Leipzig az ötödik Dortmundot fogadta, míg a későbbi mérkőzésen a már bajnok Bayer Leverkusen a harmadik helyezett Stuttgartot látja vendégül.

BAYERN MÜNCHEN–EINTRACHT FRANKFURT

Esélyeshez méltóan játszott a rekordbajnok a Frankfurt ellen hazai pályán, Thomas Tuchelék a mérkőzés elejétől kezdve támadólag léptek fel, ezt pedig hamar kamatoztatták, Konrad Laimer passza után Harry Kane idénybeli 34. góljával került előnybe.

Egy kis stat: az angol csatár eddig 17 csapattal találkozott Németországban, ezek közül 16 ellen szerzett gólt – ilyenre korábban Gerd Müller (kétszer), Ailton és Robert Lewandowski (kétszer) volt képes a Bundesligában.

A Bayern előnye nem tartott sokáig, a frankfurtiak ugyanis a Paris Saint-Germaintől kölcsönvett támadója, Hugo Ekitiké meghálálta a belé fektetett bizalmat, s egy nappal az után, hogy csapata élt a szerződésben szereplő vásárlási opcióval, gólt szerzett, kiegyenlítve az állást.

A Bayern azonban a második félidőben ritmust váltott, s bár rengeteg helyzetet is kidolgozott, a győztes gólt büntetőből szerezte Harry Kane a 61. percben.

RB LEIPZIG–BORUSSIA DORTMUND

Rendkívül fontos mérkőzés várt az RB Leipzigre és a Borussia Dortmundra, a felek csatája a Bajnokok Ligája-indulásról is dönthetett. A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt a kezdő sípszótól soraikban tudó hazaiak nem kezdtek kifejezetten jól, de hiába szerzett vezetést a 20. percben Edin Terzicéknek Jadon Sancho, a Leipzig még a szünet előtt megfordította az állást. Előbb három perccel a Dortmund gólja után egyenlített a 24. bajnoki gólját jegyző Lois Openda, majd az első félidő ráadásában Benjamin Sesko szerzett előnyt a hazaiak javára.

Egy kis stat: debütáló idényében csak Uwe Seeler (1963–1964: 30 gól) és Harry Kane (2023–2024: 34) szerzett több gólt, mint a Leipzig belga támadója. Ráadásul Openda és Sesko párosa egymás után negyedik meccsén volt eredményes – ilyenre épp a túloldalon szereplő Marco Reus volt képes Pierre-Emerick Aubameyanggal még 2015 februárjában.

A Leipzig ott folytatta a második félidőt, ahol az elsőt abbahagyta: Openda passzát már a 46. percben gólra váltotta Mohamed Simakan. A hazaiak ez után sem lassítottak, Christoph Baumgartner pedig tíz perccel a becserélése után alakította ki a 4–1-es végeredményt, ezzel a Leipzig óriási lépést tett, hogy megszerezze a Bajnokok Ligája-indulást érő helyezést.

FREIBURG–WOLFSBURG

Szalai Attila nélkül, Sallai Rolanddal a soraiban fogadta a nemzetközi kupaindulásért harcoló Freiburg a Wolfsburgot. A nagy mezőnyfölényben játszó hazaiak az első félidő hajrájában szerencsés góllal szereztek vezetést, amikor Doan Ricu jobb oldali beadása Sebastian Bornauw-ról a saját kapujába pattant.

A játék képe jelentősen megváltozott azt követően, hogy a 64. percben a hazaiaktól kiállították Kiliann Sildilliát, az emberelőnyben játszó Wolfsburg a 82. percben egyenlített is Maximilian Arnold révén. Úgy tűnt, Christian Streichék nem fáznak rá a piros lapra, a 87. percben ugyanis büntetőhöz jutottak, amelyet a lecserélt Vincenzo Grifo hiányában Sallai Roland végezhetett el, de megcsúszott a lövés pillanatában, és csúnyán fölé lőtt. VIDEÓ ITT!

A magyar támadó hibája sokba került a hazaiaknak, a rendes játékidő utolsó percében ugyanis Arnold passzából Maxence Lacroix megszerezte a vendégek győztes találatát. 1–2

AUGSBURG–WERDER BREMEN

A Werder Bremen 1000. idegenbeli Bundesliga-mérkőzését játszotta Augsburgban (ennél több, 1003 csak a Bayernnek van), amit remek második félidei játékkal és háromgólos győzelemmel ünnepeltek meg a brémaiak.

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Augsburg–Werder Bremen 0–3 (Schmid 52., Ducksch 61., Deman 90.)
Bayern München–Eintracht Frankfurt 2–1 (Kane 9. 61. – a másodikat 11-esből, ill. Ekitiké 23.)
Freiburg–Wolfsburg 1–2 (Bornauw 42. – öngól, ill. M. Arnold 82., Lacroix 90.)
Kiállítva: Sildillia (64., Freiburg)
RB Leipzig–Borussia Dortmund 4–1 (Openda 23., Sesko 45+2., Simakan 46.,C. Baumgartner 80., ill. Sancho 20.)
KÉSŐBB
18.30: Bayer Leverkusen–VfB Stuttgart (Tv: Arena4)

Vasárnap játsszák
15.30: Mönchengladbach–Union Berlin (Tv: Arena4)
17.30: Mainz–1. FC Köln (Tv: Arena4)
19.30: Darmstadt–Heidenheim
Pénteken játszották
Bochum–Hoffenheim 3–2 (K. Stöger 34., 64., Passlack 45+2., ill. Kramaric 73., 84.)