Városi riválisa legyőzésével szerezte meg 20. olasz bajnoki címét az Internazionale

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.04.22. 22:45
Acerbi (15) találatával indult el a bajnoki cím felé vezető uton az Inter (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának zárásaként az AC Milan pályaválasztóként 2–1-re kikapott városi riválisától, az Internazionalétől. Győzelmével a listavezető Inter már bajnoknak mondhatja magát.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ
MILAN–INTERNAZIONALE 1–2 (0–1)
Milánó, San Siro. Vezette: Colombo
MILAN: Maignan – Calabria, F. Tomori, Gabbia, Théo Hernandez – Y. Adli (Bennaszer, 68.), T. Reijnders (Giroud, 52.) – Musah (N. Okafor, 77.), Loftus-Cheek (Chukwueze, 68.), Pulisic – R. Leao. Vezetőedző: Stefano Pioli
INTERNAZIONALE: Sommer – Pavard, Acerbi, Bastoni (De Vrij, 88.) – Darmian (Dumfries, 84.), Barella (Frattesi, 77.), Calhanoglu (Aslani, 84.), Mhitarjan, Dimarco (Carlos Augusto, 77.) – M. Thuram, Lautaro Martínez. Vezetőedző: Simone Inzaghi
Gólszerző: F. Tomori (80.), ill. Acerbi (18.), M. Thuram (49.)
Kiállítva: Théo Hernandez (90+4.), Calabria (90+7.), ill. Dumfries (90+4.)

Tizennégy pontos előnnyel várhatta a listavezető Internazionale a tabella 2. helyén álló városi rivális Milan elleni rangadót. Mivel a hétfői találkozóval együtt már csak 6 forduló volt hátra a csapatoknak a bajnokságból, a kezdés előtt tudható volt, hogy egy esetleges győzelemmel az Inter megszerezheti története 20. bajnoki címét.

Ennek megfelelően élénkebben is kezdték a találkozót Inzaghiék, előbb Lautaro Martínez lövése, majd Bastoni fejese kerülte el Maignan kapuját. A Milan első lehetőségét a 15. percben jegyezhettük fel, de Théo Hernandez lövése messze elkerülte a kaput. A 18. percben megszerezte a vezetést a listavezető Inter. Dimarco bal oldali szögletét Pavard csúsztatta meg az ötös sarkánál, az ötös belül üresen maradó Francesco Acerbi pedig négy méterről a kapu közepébe fejelt. A hajrához közeledve egy kontra végén Leao került helyzetbe, de 11 méteres lövését megfogta Sommer. A svájci kapusnak a 40. percben is nagyot kellett védenie, Calabria 6 méteres lövését szedte ki a bal alsó sarok elől. A kontrából pedig majdnem az Inter talált be, de Mhitarjan 12 méteres lövésénél Maignan gyors vetődéssel hárította a labdát.

Milánó piros-kék felén bánthatják, hogy Marcus Thuram a városi riválist választotta (Fotó: AFP)

A második félidőt rögtön góllal kezdte az Inter. Marcus Thuram tartotta meg a labdát Tomorival szemben, eljutott a 16-os előterébe, és 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Érdekesség, hogy a francia támadót a nyáron éppen a Milan orra elől szerezte meg a városi rivális. Pioli kétgólos hátrányban cserékkel próbálta felpörgetni csapatát, de a piros-feketékből hiányzott az átütőerő. A 80. percben összejött azért a szépítés a hazaiaknak. Gabbia fejesét még bravúrral tolta a kapufára Sommer, de a kipattanóból Fikayo Tomori két méterről már a kapuba fejelte a labdát. A szépítés után beszorította kapuja elé az Intert a házigazda, nagy helyzet azonban nem tudott kialakulni. A viszonylag nyugodt mérkőzés hosszabbításának perceire az indulatok is elszabadultak. Előbb Théo Hernandez és Dumfries dulakodása után osztott ki egy-egy piros lapot a játékvezető, majd a lefújás előtti percben Calabria is idő előtt mehetett zuhanyozni, mert indokolatlanul arcon ütötte Frattesit.

A lefújást követően az Inter immáron 20. alkalommal ünnepelhetett olasz bajnoki címet. Az AC Milan helyzete viszont egyáltalán nem rózsás. Pioli együttese hétvégén a Juventus otthonába látogat, ahol a kiállított Hernandez, Calabria páros mellett az ötödik sárga lapját begyűjtő Tomori sem léphet pályára. A Milan előnye mindössze öt pont a harmadik helyezett torinóiakkal szemben. 1–2

Indulatokból nem volt hiány (Fotó: AFP)

A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI
HÉTFŐN JÁTSZOTTÁK
Roma–Bologna 1–3 (Azmun 56., ill. El-Azzuzi 19., Zirkzee 45+1., Saelemaekers 65.)
VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Sassuolo–Lecce 0–3 (Gendrey 11., Dorgu 15., Piccoli 61.)
Torino–Frosinone 0–0
Salernitana–Fiorentina 0–2 (Kouamé 80., Ikoné 90+5.)
Monza–Atalanta 1–2 (D. Maldini 89., ill. De Ketelaere 44., E. Touré 72.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Empoli–Napoli 1–0 (Cerri 4.)
Verona–Udinese 1–0 (D. Coppola 90+3.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Cagliari–Juventus 2–2 (Gaetano 30., Y. Mina 36. – mindkettő 11-esből, ill. Vlahovics 61., Dossena 87. – öngól)
Genoa–Lazio 0–1 (Luis Alberto 67.)