Őrületes hullámvasutazás végén a Dortmund jutott be a négy közé az Atlético ellen

2024.04.16. 22:58
Julian Brandt ezzel a góllal szerzett vezetést a Dortmundnak (fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján a Dortmund fordulatos, izgalmas meccset játszott odahaza a spanyol Atlético Madriddal. A hazaiak az első félidőben ledolgozták egygólos hátrányukat, sőt a két szerzett góllal továbbjutásra álltak, de a második félidőben az Atleti egyenlített, így már a spanyolok bíztak az elődöntőbe jutásban. Végül a hazaiak újra magukhoz ragadták a kezdeményezést, és két góljukra már nem érkezett válasz. A 4–2-re győző Dortmund jutott be az elődöntőbe.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Borussia Dortmund (német)–Atlético Madrid (spanyol) 4–2 (2–0)
Dortmund, Westfalenstadion, 81 365 néző. Vezette: Vincic (szlovén)
DORTMUND: Kobel – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer, Can – Adeyemi (Bynoe-Gittens, 66.), Brandt (Reus, 90.), Sancho (Özcan, 86.) – Füllkrug. Vezetőedző: Edin Terzic
ATLÉTICO: Oblak – Molina (Pablo Barrios, a szünetben), Witsel, Giménez, Hermoso, Azpilicueta (Riquelme, a szünetben) – M. Llorente, Koke, De Paul (Saúl, 84.) – Álvaro Morata (Á. Correa, a szünetben), Griezmann. Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző: Brandt (34.), Maatsen (39.), Füllkrug (71.), Sabitzer (74.), ill. Hummels (49. – öngól), Á. Correa (64.)
Továbbjutott: a Borussia Dortmund, 5–4-es összesítéssel

Ahogy a múlt héten óriási hazai helyzettel indult az „odavágó”, úgy a visszavágó is nagy hazai ziccerrel kezdődött: a 2. percben egy balról érkező lapos beadás találta teljesen üresen Marcel Sabitzert 10 méterre a kaputól, ám ő nem lőtt egyből, hanem még átvette a labdát, így César Azpilicueta a semmiből odacsúszva menteni tudott. Válaszként alig egy perc múlva Álvaro Morata lépett ki egyedül, végigrobogott a dortmundi térfélen, aztán néhány centivel a bal alsó mellé helyezett. Megadták tehát a megfelelő alaphangot a felek a kiváló mérkőzéshez, ám a folytatásban az Atlético kevéssé tudott zavart okozni a dortmundiak kapuja előtt, inkább a több mint 81 ezer drukkere által hajtott vendéglátók futballoztak fölényben. Ennek eredményeként pedig az utolsó negyedórában öt perc alatt megfordította az összesített állást a német csapat, előbb Julian Brandt, majd az első BL-gólját szerző Ian Maatsen – akinek azért volt némi szerepe az odavágón szerzett Atlético-előnyben – talált be.

A spanyolok védelme többször is bizonytalankodott, ezt érezte Diego Simone is, aki három cserével igyekezett helyrepofozni a dolgokat, és hogy sikerrel járt, azt mutatja, hogy a szünet után gyorsan megváltozott a játék képe. Nagy vehemenciával vetette bele magát a játékba az Atleti, s Mats Hummels öngóljával gyorsan sikerült a szépítés. Negyedórával később pedig az egyenlítés is összejött, ami már a spanyolok továbbjutását jelentette: a teljesen beszoruló Borussia kapuja előtt valóságos tűzijátékot produkált az Atlético, a csereként remekül beszálló Ángel Correa vágta az elé pattanó labdát a bal felsőbe (2–2). Nem esett azonban össze a BVB, az utolsó húsz percre fordulva Niklas Füllkrug lemásolta Szalai Ádám első válogatottbeli gólját: a jobbról érkező beadásból úgy csúsztatott egy védővel a nyakán a bal felső sarokba, hogy a labda kapufáról vágódott a hálóba. Három perccel később pedig Marcel Sabitzer javította a meccse eleji hibáját, s amikor 17 méteres lövése a kapuban kötött ki, ismét a Dortmund állt továbbjutásra. Erre a hátralévő bő negyedórában már nem volt válasza az Atléticónak, így a Borussia Dortmund jutott be az elődöntőbe. 4–2

Az Atlético 1979 szeptembere után búcsúzott valamelyik nemzetközi kupasorozatban német csapattal szemben, míg a Dortmund 2013 után jutott ismét elődöntőbe a Bajnokok Ligájában.