Meglepetés a San Siróban: a Roma nyerte az olaszos El-negyeddöntő első felvonását

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.04.11. 22:58
Mancini (23) találata döntötte el az El-negyeddöntő első felvonását (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének első felvonásán az AC Milan hazai pályán az AS Romát. Az első félidőben egy vitatható ítélet utáni szögletből szerzett vezetést a Roma, amely taktikus játékkal egészen a lefújásig megőrizte előnyét, és 1–0-ás győzelmet ararott a rendkívül gyengén játszó piros-feketék ellen.

EURÓPA-LIGA, NEGYEDDÖNTŐ
ELSŐ MÉRKŐZÉS
AC MILAN (olasz)–AS ROMA (olasz) 0–1 (0–1)
Milánó, San Siro. Vezette: Clément Turpin (Nicolas Danos, Erwan Finjean) – franciák
AC MILAN: Maignan – Calabria, Gabbia, Thiaw, Théo Hernandez – Bennaszer (Y. Adli, 59.), T. Reijnders – Pulisic (Chukwueze 78.), Loftus-Cheek, Rafael Leao (N. Okafor, 78.) – Giroud. Vezetőedző: Stefano Pioli
AS ROMA: Svilar – Celik, Smalling, G. Mancini, Spinazzola – Lo. Pellegrini (Aouar, 89.), Cristante, L. Paredes (Bove, 89.) – S. El Shaarawy, R. Lukaku (D. Llorente, 90+2.), Dybala (T. Abraham, 81.). Vezetőedző: Daniele de Rossi
Gólszerző: G. Mancini (17.)

A nemzetközi porondon még egyszer sem mérkőzött egymással az AC Milan és az AS Roma, amely a 198. mérkőzését vívta ma este az Európa-liga negyeddöntőjében. A fővárosiak több, mint 4 éve nem tudták legyőzni a milánóiakat, nem meglepő módon a mai találkozó fő esélyese is a 8 mérkőzés óta veretlen házigazda volt.

A Roma kezdte jobban a találkozót, öt percen belül két helyzetet is elhibáztak Lukakuék, majd a 9. percben feljegyezhettük az első hazai lehetőséget is, de Reijnders lövése nem okozott gondot Svilarnak. A 17. percben szöglethez jutottak a vendégek, bár Maignan védése előtt Lukaku erősen lesgyanús szituációban kapott labdát, de a partjelző nem intett. A jobb oldalról elvégzett sarokrúgásra jól érkezett Mancini és senkitől sem zavartatva fejelt a Milan kapujának jobb alsó sarkába. A 21. perc szintén egy jobb oldali szöglet okozott galibát, de ezúttal a Roma kapuja előtt. A hosszúra átlőtt labdát visszafejelték középre Giroud-nak, aki 6 méterről fejelt, a labda már elszállt Svilar mellett is, de a gólvonalon álló Lukaku tisztázni tudott.

A hátrányban játszó hazaiak a második félidőben sem tudtak ellenfelük fölé nőni. Hiába játszott érezhető fölényben a Milan, a vendégek többször is veszélyes kontrát vezettek, igaz, újabb találatot nem tudtak szerezni. Pioli a hajrában pályára küldte Adlit és Chukwuezét is, akik jelentős lendületet hoztak a hazaiak játékába. A 75. percben Adli trükkös lövése után Svilar védett nagy bravúrral, majd Chukwueze mutatott be egy szép szólót a védők között, de passza után Giroud a felső lécet találta el. A Milan hiába rohamozott, nem tudta megszerezni az egyenlítő gólt, így meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget az esélytelenebbnek tartott Roma ellen. 0–1

EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Liverpool (angol)–Atalanta (olasz) 0–3 (Scamacca 38., 60., Pasalic 83.)
Bayer Leverkusen (német)–West Ham United (angol) 2–0 (J. Hoffman 83., Boniface 90+1.)
Benfica (portugál)–Olympique Marseille (francia) 2–1 (Rafa 16., Di María 52., ill. Aubameyang 67.)