Bundesliga: a Frankfurt remek második félidővel fordított az Augsburg ellen

T. Z.T. Z.
2024.04.19. 22:50
Eintracht Frankfurt - FC Augsburg
Omar Marmus szerezte a Frankfurt harmadik gólját az Augsburg ellen (Fotó: Getty Images)
Az Eintracht Frankfurt 3–1-re legyőzte az Augsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójának pénteki nyitó mérkőzésén.

Két közvetlen rivális egymás elleni találkozója nyitotta a Bundesliga 30. fordulóját: a Frankfurt a hatodik, az Augsburg a hetedik helyen állt a tabellán, a két együttest csupán három pont választotta el egymástól.

A találkozón a vendég augsburgiak viszonylag korán vezetést szereztek, és a szünetig meg is őrizték előnyüket. A második félidőben azonban percek leforgása alatt nagyot fordult a világ: a Frankfurt előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette, s a 95. percben egy „üres kapus” góllal bebiztosította a győzelmét – a hazaiak úgy voltak eredményesek, hogy az Augsburg kapusa, Finn Dahmen is felment fejelni, az egyenlítés helyett azonban ellentámadással jött a Frankfurt, Omar Marmus pedig gyakorlatilag az üresen maradt kapuig gyalogolhatott a labdával. 3–1

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Augsburg 3–1 (Saibi 55., Ekitike 61., Marmus 90+5., ill. R. Vargas 13.)